IMGW alarmuje. Nadciągają burze. Prognoza na poniedziałek (22.05.2023)

8

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę, która stanowi jednocześnie ostrzeżenie przed burzami. Niebezpieczne zjawiska mają pojawić się w Polsce na początku tygodnia. Wiadomo, gdzie najprawdopodobniej wystąpią burze.

IMGW alarmuje. Nadciągają burze. Prognoza na poniedziałek (22.05.2023)
Burza (Pixabay)

Burze powracają do Polski. Prognoza ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wskazuje na to, że na razie pojawią się wyłącznie w południowo-zachodniej i w południowej części kraju. Alerty pierwszego stopnia, a więc najniższe w trzystopniowej skali, wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Burz można się spodziewać w pasie od Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy, przez Wrocław i Opole, aż po Bielsko-Białą i Żywiec. Ostrzeżenia IMGW obowiązywać mają od wtorku (23 maja) do środy (24 maja), godz. 7:30.

Przewidywania zakładające burze pojawiły się też w prognozie meteorologicznej do czwartku (25 maja) włącznie. Należy więc zachować wielką czujność. W przypadku możliwości wystąpienia burzy, konieczne jest kierowanie się zdrowym rozsądkiem i zadbanie przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Jak podróżuje się po Meksyku? "Nie można się znudzić"

Prognoza pogody na poniedziałek (22.05.2023)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przekazał już pogodowe przewidywania dotyczące poniedziałku (22 maja). W zapowiedzi ekspertów nie ma choćby niewielkiej wzmianki o burzach. Pojawiła się natomiast informacja o przelotnych opadach deszczu.

Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na północny i zachodzie kraju, wzrastające do dużego. W Sudetach możliwe przelotne opady deszczu. Temp. od 20°C na południowym wschodzie do 25°C na zachodzie, w dolinach karpackich i nad morzem około 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) za pośrednictwem konta na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić