aktualizacja 

IMGW już wie. Oto co czeka Polaków

6

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na najbliższe dni. Niestety, zapowiedzi ekspertów nie napawają optymizmem. Już w poniedziałek (15 maja) dojdzie do załamania pogody.

IMGW już wie. Oto co czeka Polaków
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, SARAYUT)

W poniedziałek (15 maja) - jak donosi IMGW - czeka nas zachmurzenie duże i całkowite z intensywnymi opadami deszczu na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na krańcach wschodnich zachmurzenie będzie umiarkowane.

Temperatura minimalna wyniesie od 9°C na Suwalszczyźnie do 12°C na południu. Temperatura maksymalna od 14°C nad morzem, około 17°C w centrum do 22°C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy - zaznacza IMGW.

We wtorek (16 maja) zachmurzenie w Polsce będzie duże lub całkowite. Poza tym wystąpić mają opady deszczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Minister zdumiała słowami o cenach. "Albo ślepa, albo kłamie"

"Najbardziej intensywne opady prognozowane są na Podhalu. Lokalnie na Podkarpaciu możliwe również burze. Temperatura minimalna w zakresie od 10°C do 12°C, najchłodniej nad samym morzem – około 8°C. Temperatura maksymalna od 12°C miejscami na południu i nad morzem do 18°C w centrum (...) Nad morzem i na Podkarpaciu okresami wiatr porywisty" - spostrzega IMGW.

Prognoza pogody na środę i czwartek

W środę (17 maja) w miarę pogodnie będzie na zachodzie Polski.

"Tam także raczej nie będzie padać. Na pozostałym obszarze dużo chmur i intensywne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 4°C na krańcach zachodnich, około 8°C w centrum, do 11°C na wschodzie (...) Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami na wschodzie porywisty, przeważnie północno-zachodni" - zapowiedzieli eksperci.

W czwartek (18 maja) zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu na wschodzie, na zachodzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i tam raczej bez opadów. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C na zachodzie, około 6°C w centrum, do 11°C na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 7°C na krańcach południowo-wschodnich, około 10-12°C w centrum, do 16°C na krańcach zachodnich - podsumowali.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić