To wydarzy się na zachodzie kraju. Świetne wieści

0

Niedziela (23 października) ma upłynąć pod znakiem dobrej pogody. Zapowiedzi ekspertów wskazują na to, że warunki atmosferyczne będą dopisywać przede wszystkim na zachodzie naszego kraju.

To wydarzy się na zachodzie kraju. Świetne wieści
Jaka pogoda czeka nas 23 października? (Ventusky)

Prognoza pogody przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na niedzielę napawa optymizmem. Układ frontów atmosferycznych, za sprawą którego w sobotę w Polsce było pochmurnie i deszczowo, przemieści się na wschód.

W niedzielę królować będzie natomiast słaby klin wyżowy. Rozbuduje się nad krajem, przynosząc ładną pogodę szczególnie na zachodzie.

W niedzielę najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy zachodniej części Polski - przekazał PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

Odniósł się też do porannej mgły. Zaznaczył, że z w ciągu dnia będzie ona zanikała, a tym samym poprawi się widoczność na drogach.

Jaka pogoda w niedzielę, 23 października?

Na zachodzie Polski niedziela ma być bardzo pogodna. A jak sytuacja wyglądać będzie w pozostałych rejonach naszego kraju?

Na wschodzie będzie nieco więcej chmur i miejscami mogą pojawić się słabe opady deszczu. Pokropić może także w centrum i na Pomorzu, ale nie będą to intensywne opady. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na krańcach północnych do 19 stopni na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim - spostrzegł Gawron.

W trakcie dnia wiatr ma być umiarkowany. Nad morzem będzie on porywisty, z południowego zachodu i zachodu.

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę pogoda będzie dość sprzyjająca. Warto z tego skorzystać i spędzić czas na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że kolejne weekendy mogą być już zdecydowanie chłodniejsze.

Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić