Dziecko wbiegło pod samochód. Szokujące nagranie

75

Niewiele brakowało, aby kierująca autem osobowym potrąciła na przejściu dla pieszych dziecko. Chłopiec na czerwonym świetle wtargnął na jezdnię. Moment incydentu zarejestrowała kamera zamontowana w pojeździe.

Dziecko wbiegło pod samochód. Szokujące nagranie
Dziecko wbiegło pod samochód. Wszystko się nagrało (YouTube, @STOPCHAM)

Dzięki kanałowi "Stop Cham" w serwisie YouTube, regularnie dowiadujemy się o nietypowych wydarzeniach na polskich drogach. Do jednego z takich doszło we wtorek, 20 lutego br., po godzinie 15.00 w Pabianicach.

Dziecko wbiegło pod samochód

Na wideo, które zostało umieszczone w sieci, widzimy jak autorka nagrania rusza na przód tuż po tym, jak zapaliło się zielone światło. Po chwili dojechał do przejścia dla pieszych, którzy mieli wówczas czerwone światło. Przy pasach stał chłopiec.

Gdy samochód był już bezpośrednio przed pasami, dziecko nagle zaczęło biec. Na szczęście kierująca pojazdem zahamowała w ostatniej chwili.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu
Warunki pogodowe nie sprzyjały i prędkość też nie była duża (około 30-40 km/h). Gdyby nie refleks i szybki bieg dziecka, mogłoby dojść do tragedii - napisała osoba, która przesłała nagranie do "Stop Cham".

Głos internautów

Do tej pory nagranie odtworzono ponad 35 tys. razy. Internauci w komentarzach nie kryli swojego oburzenia.

Cześć z nich podkreślała, że gdyby doszło do potrącenia, winą z pewnością obarczono by kierowcę. Z kolei inni pisali, że to wina rodziców, którzy nie wpajają dzieciom zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy.

"Za ucho i telefon do rodziców albo policję, bo sam klakson niczego nie nauczy ... Bezmyślność nie ma granic", "I oczywiście jakby się cokolwiek stało to i rodzice i sąd by twardo upierali się, że to wina kierowcy, nie zachował ostrożności, nie zatrzymał pojazdu siłą woli w 0.5 sekundy, a dziecko to dziecko, ty masz przewidywać przyszłość" - czytamy komentarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dziecko wbiega na przejście na czerwonym świetle - Ku przestrodze #1407 Wasze Filmy
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić