Co dalej z Krychowiakiem? "O tym zdecyduję sam"

23

Grzegorz Krychowiak jest kwestionowaną postacią w piłkarskiej reprezentacji Polski. Po mistrzostwach świata, w rozmowie z meczyki.pl, zabrał głos w sprawie swojej przyszłości w kadrze.

Co dalej z Krychowiakiem? "O tym zdecyduję sam"
Grzegorz Krychowiak powiedział o swojej przyszłości w reprezentacji. (Photo by Jean Catuffe/Getty Images) (GETTY, Jean Catuffe)

Grzegorz Krychowiak od długiego czasu jest zawodnikiem kwestionowanym w reprezentacji Polski. Defensywny pomocnik był jednak podstawowym graczem kadry Czesława Michniewicza podczas mistrzostw świata w Katarze. Za każdym razem wychodził w podstawowej jedenastce.

Mało tego. W wywiadzie z TVP Sport, selekcjoner Czesław Michniewicz wskazał Krychowiaka jako najlepszego piłkarza Biało-Czerwonych w dwóch pierwszych spotkaniach mundialu. Takie słowa mocno zaskoczyły kibiców. Niektórzy nie widzą już Krychowiaka w reprezentacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski sędzia walczy o finał mistrzostw świata. Listkiewicz jest pewny jednej rzeczy

Pomocnik, w rozmowie z meczyki.pl, odniósł się do opinii kibiców i ekspertów.

Przyzwyczaiłem się, że po trzydziestce dziękuje się u nas za grę w reprezentacji. Ja osobiście czuję się na siłach. Żaden ekspert, dziennikarz czy kibic nie skończy mojej gry w kadrze. O tym zdecyduję sam - skomentował.

W kontekście przyszłości kadry głośno jest nie tylko o Krychowiaku, ale przede wszystkim o Czesławie Michniewiczu. Wciąż nie wiadomo, czy będzie on kontynuował pracę na stanowisku selekcjonera.

Krychowiak nie chce wydawać opinii na ten temat. Zauważa jednak, że Michniewicz spełnił wszystkie postawione przed nim cele (awans na mistrzostwa świata, utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów i wyjście z grupy na mistrzostwach świata). A na dodatek wprowadził do kadry kilku młodych i obiecujących zawodników.

Mamy fundamenty. Znajdźmy odpowiedni balans pomiędzy grą w defensywie a stwarzaniem sobie sytuacji w ofensywie. Rozwijajmy się - zaapelował Krychowiak.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić