Flaga NRD na igrzyskach w Pekinie?! Wyjaśniamy

9

Media społecznościowe niemal na całym świecie obiegła nietypowa fotografia. Jeden z internautów pokazał zdjęcie, na którym widać flagę nieistniejącej od lat Niemieckiej Republiki Demokratycznej, która miała znajdować się na igrzyskach w Pekinie. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Flaga NRD na igrzyskach w Pekinie?! Wyjaśniamy
Flaga Niemieckiej Republiki Demokratycznej (Twitter)

Trwają XXIV zimowe igrzyska olimpijskie. W tym roku rywalizacja toczy się w Pekinie. Na starcie pojawiło się łącznie 90 państw, a także drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - z powodu afery dopingowej Rosjanie nie mogą bowiem startować pod swoją flagą.

W trakcie igrzysk media społecznościowe obiegło niezwykłe zdjęcie. Na Twitterze zobaczyć było można flagę Niemieckiej Republiki Demokratycznej powiewającej wśród flag innych państw.

Igrzyska olimpijskie w Chinach - głosił podpis.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Flaga NRD na igrzyskach? To nieprawda

Okazuje się jednak, że Chińczycy nie popełnili błędu. Zdjęcie nie pochodzi z Pekinu, co potwierdził przebywający tam dziennikarz Michał Chmielewski.

Ładne zdjęcie, ale jak się rozglądam, tak nigdzie nie widziałem tutaj takich gór. Cóż, internet wie lepiej - skomentował.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Później pojawiły się informacje, że zdjęcie pochodzi z Calgary. Tam igrzyska odbyły się 34 lata temu. To również nie jest możliwe, w tle widać bowiem flagę Estonii, a ta niepodległość od ZSRR trzy lata po ZIO w Kanadzie.

Tak czy inaczej, słynna fotografia nie pochodzi z Pekinu. Dodajmy, że igrzyska w Chinach potrwają do 20 lutego. Polska ma aktualnie jeden medal - brązowy wywalczony przez Dawida Kubackiego w skokach narciarskich.

Zobacz także: Aleksandra Król miała jechać po medal. "Taki sposób motywacji na niektórych działa"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić