aktualizacja

Gol i wyjątkowa reakcja. Piłkarz Legii potwierdził radosną nowinę

2

Legia Warszawa przegrała z Molde 2:3 w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, a jedną z bramek dla polskiej drużyny strzelił Rafał Augustyniak. Po golu wymowną reakcją ogłosił radosną nowinę.

Molde, Dania, 15.02.2024. Piłkarze Legii Warszawa (od lewej): Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro, Artur Jędrzejczyk i Juergen Elitim, cieszą się z gola podczas pierwszego meczu play off o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji z Molde FK, 15 bm. (gj) PAP/Leszek Szymański (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Z całą pewnością nie w ten sposób piłkarze i kibice Legii Warszawa wyobrażali sobie pierwszą połowę czwartkowego spotkania z Molde w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. "Wojskowi" już po 12. minutach rywalizacji przegrywali 0:1, a po 24. było już 0:3. Przyszłość Legii w tych rozgrywkach rysowała się więc w najczarniejszych barwach.

Byłem w szoku siedząc na ławce przez pierwsze 25 minut. Dostaliśmy trzy szybkie strzały, to była bardzo trudna sytuacja - powiedział przed kamerą TVP Rafał Augustyniak, piłkarz Legii, dla którego zabrakło miejsca w pierwszym składzie.

Augustyniak pojawił się na murawie od początku drugiej połowy. A Legia - wzorem innych spotkań z europejskich rozgrywek w tym sezonie - rzuciła się do odrabiania strat. W 63. minucie pierwszą bramkę, po strzale z woleja, zdobył Josue.

Osiem minut później dośrodkowanie jednego z kolegów celnym strzałem zakończył Augustyniak i szybko zrobiło się 2:3. W szale radości piłkarz zapakował piłkę pod koszulkę, a do ust włożył kciuk. W ten sposób ogłosił, że wraz z żoną oczekuje narodzin drugiego dziecka.

Spodziewamy się z żoną drugiego dziecka, więc to też było dla mnie ważne. Gdy z pierwszym żona była w ciąży, śmialiśmy się, że piłkę włożę pod koszulkę. I czekałem na to do ostatniej kolejki. Teraz się udało dużo szybciej - skomentował w TVP.

Mecz rewanżowy pomiędzy Legią a Molde odbędzie się 22 lutego. Warszawianie będą musieli nadal odrabiać straty, ale i tak są w zdecydowanie lepszym położeniu, niż po 45 minutach potyczki.