Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PSW
|
aktualizacja

Historyczny konkurs skoków w Polsce. "Krok w kierunku przyszłości"

5
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie, w Wiśle, odbędzie się historyczny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Szef PŚ mówi o tym wydarzeniu bardzo jasno.

Historyczny konkurs skoków w Polsce. "Krok w kierunku przyszłości"
Dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile (Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

To już niemal pewne. 5 listopada 2022 roku, w Wiśle, odbędzie się inauguracja Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego - Wisła inaugurowała już PŚ - gdyby nie fakt, że konkursy zimowe zostaną rozegrane na igielicie.

Komisja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęła już taką decyzję. Zatwierdzić musi ją jeszcze zarząd FIS, ale to będzie zapewne tylko formalność. Skoczkowie będą startować na torach lodowych, a lądować na trawie. Zapowiada się więc historyczna inauguracja sezonu.

Kalendarz na nadchodzącą zimę to krok w kierunku przyszłości skoków narciarskich. To jasny komunikat do świata, że skoki narciarskie mogę być sportem rozgrywanym przez cały rok - powiedział dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile, cytowany przez stronę fis-ski.com.

Zmian w nadchodzącym Pucharze Świata w skokach będzie znacznie więcej. Wśród nich Pertile wymienia inną historyczną decyzję - dopuszczenie kobiet do startów na mamucich skoczniach. W przyszłym sezonie najlepsze zawodniczki czeka pierwsza rywalizacja w lotach.

To olbrzymi krok dla naszego sportu - kwituje szef PŚ.
Zobacz także: To się nazywa praca zespołowa. Podczas fety nie zapomnieli o kontuzjowanej siatkarce (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
bolo
2 tyg. temu
ale kto z Polaków będzie skakał , to już koniec na kilka lat
Widz
2 tyg. temu
No i nie pojade na ten niby ko konkurs, a byłem co roku ,w Wiśle i Zakopanem
Sylwester
2 tyg. temu
Już bardzo mało zależy od skoczków, a raczej od potężnych kombinezonow, wiatru, pogody, a teraz jeszcze konkurs zimowy w warunkach letnich. Komedia i kompromitacja tego śmiesznego i niszowego sportu
Fratello
2 tyg. temu
Wiecie ,,działacze " gdzie mozna wsadzić sobie taki konkurs ? Mało już napsuliscie w skokach ?
Pogrążony
2 tyg. temu
Szczyt głupoty i debilizmu jeśli nie zlikwidują wiatropunky kto słyszał parę lat o tym wiatrołomów skakali i nikt nie narzekał teraz kilku debili wymyśliło sobie te wiatrołomy aby jedni dać a drugiemu zabrać i tak te skoki dla Polski i innych się skończy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić