Iga Świątek napisała to po porażce. Padły ważne słowa

105
Podziel się:

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu już w trzeciej rundzie. - Zakończył się najbardziej intensywny, wymagający, ekscytujący i trudny czas, chyba w całej mojej dotychczasowej karierze. Ten czas wiele mnie nauczył - napisała na Instagramie liderka rankingu WTA Iga Świątek.

Iga Świątek (GETTY, Joe Toth/AELTC - PA Images)

Iga Świątek przyleciała do Londynu z bagażem 35 zwycięstw z rzędu. W Londynie wygrała dwa pierwsze mecze z dużo niżej notowanymi rywalkami, lecz w trzeciej rundzie uległa 4:6, 2:6 Alize Cornet.

Francuska tenisistka to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w tourze, która już kilkukrotnie pokrzyżowała szyki faworytkom. Świątek jest dziewiątą mistrzynią wielkoszlemową, którą pokonała Cornet w jednej z czterech największych imprez. W starciach z liderkami rankingu WTA Alize ma bilans 4-3.

Trudność była tym większa, że przed Wimbledonem Iga Świątek nie rozegrała ani jednego spotkania na kortach trawiastych. Po wygraniu Roland Garros zrobiła sobie dłuższą przerwę i jedynie trenowała na trawie. To było widać w jej poczynaniach.

Iga Świątek przemówiła po porażce

Porażka z Cornet na pewno zostanie na długo zapamiętana, głównie ze względu na przerwanie rekordowej (w XXI wieku) serii zwycięstw Igi Świątek (37 wygranych meczów z rzędu).

Iga Świątek dodała post na Instagramie, w którym przekazała kibicom ważne słowa.

Sezon na trawie się dla mnie skończył. W pewnym sensie zakończył się też najbardziej intensywny, wymagający, ekscytujący i trudny czas, chyba w całej mojej dotychczasowej karierze - rozpoczęła post napisany w dwóch językach.
Mam nadzieję, że cieszyliście się tymi momentami tak jak ja, że będziecie ze mną także bez "streak'ów" i rekordów. Ten czas bardzo dużo mnie nauczył i nie mogę doczekać się powrotu do jeszcze cięższej pracy z wieloma wnioskami, które przyniosły ostatnie tygodnie - zaznaczyła Świątek.

Naszą reprezentantkę czeka teraz dłuższa przerwa. Do rywalizacji wróci pod koniec lipca. Za trzy tygodnie rusza turniej WTA 250 w Warszawie, w którym Świątek zostanie oczywiście rozstawiona z numerem 1.

Zanim jednak powrót na kort... pora na reset i chwilę wakacji - zakończyła.