Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
|

Jest w ciąży i nie chciała przestrzegać protokołów sanitarnych. Mocna reakcja pracodawcy

15
Podziel się:

Jest w 22 tygodniu ciąży. Przeszła koronawirusa, ale nie zaszczepiła się. Po zakończeniu pracy zdalnej poprosiła o zwolnienie z protokołu sanitarnego. Pracodawca nie przychylił się do wniosku i zwolnił dziennikarkę, zajmującą się golfem.

Jest w ciąży i nie chciała przestrzegać protokołów sanitarnych. Mocna reakcja pracodawcy
Teryn Gregson (Instagram)

O całej sprawie szeroko rozpisują się media w Stanach Zjednoczonych. Teryn Gregson od ponad pięciu lat pracowała jako dziennikarka dla PGA Tour, amerykańskiej organizacji zrzeszającej profesjonalnych golfistów.

Od marca zeszłego roku, gdy wybuchła pandemia, dziennikarka pracowała zdalnie. Powrót pracowników PGA Tour do biura planowany był na 1 czerwca tego roku. Jednakże ze względu na wariant delta koronawirusa, pracę zdalną wydłużono do 31 października.

Od 1 listopada pracownicy mogli wrócić do biura, ale obowiązywał specjalny protokół sanitarny dla niezaszczepionych. Takie osoby musiały nosić maseczki we wszystkich wspólnych pomieszczeniach, także w centrum fitness. Mogły je zdjąć tylko przy biurku (zachowując dystans społeczny) oraz podczas spożywania posiłku.

Teryn Gregson, która spodziewa się drugiego dziecka i jest w 22 tygodniu ciąży, koronawirusa przeszła w sierpniu ubiegłego roku. Nie zdecydowała się jednak na szczepienie i powinna podlegać obostrzeniom. Poprosiła jednak o zwolnienie z ich przestrzegania z powodów - jak informuje USA Today - religijnych.

Pracodawca nie przychylił się jednak do takiego wniosku, a kilka dni później Gregson - zatrudniona na pełen etat - została zwolniona. - Nie mogłam pracować w taki sposób, by nie naruszać moich przekonać religijnych - podkreśliła dziennikarka, cytowana przez USA Today.

PGA Tour w specjalnym oświadczeniu wyjaśniło, że nie było potrzeby przyznania Gregson religijnego zwolnienia, bo szczepienia dla pracowników nie są obowiązkowe, a protokół bezpieczeństwa dla osób niezaszczepionych został stworzony po konsultacjach z pracownikami.

Dziennikarka twierdzi, że odrzucono jej wniosek, ponieważ był "nieuzasadniony". Jak poinformowała na łamach USA Today, rozważa skierowanie sprawy do sądu przeciwko byłemu już pracodawcy.

Zobacz także: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
fsd
rok temu
jesli ktos z was zostanie zwolniony z powodu braku szczepienia, to ludzie idzcie do sądu bez zastanowienia, czas skonczyc z tym propagowaniem faszyzmu!
pawel-
rok temu
beatyfikować jak urodzi syna , zrobi to samo co matka boska +
Pan Jaweł IV
rok temu
Bardzo groźny wirus. Węch mozna stracić, smak. Można nawet mieć gorączkę przez kilka dni i brak apetytu...
xXx
rok temu
Szurów nie brakuje.
Ada
rok temu
Poczytajcie sobie Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Naprawdę warto!
Prawdawasobud...
rok temu
Przestaliście wierzyć w Boga a uwierzyliscie w pandemie o śmiertelności 0.3%
religijny
rok temu
religijnych? religia nakazuje im nosić burkę!
Anja
rok temu
Absurd! Wg mnie izolowani i zwalniani powinni być objawowi (nie ważne czy covid, rsv, grypa, przeziębienie czy angina) co chodzą między ludzi! Ale nie, smarkający, kaszlący łażą i nawet maski nie założą. To zaszczepieni przestają chorować!? Wiemy, że nie - Idiotyzm.
Biały
rok temu
Ciekawi mnie co to za wyznanie...
Tomasz
rok temu
i tak właśnie upadają cywilizacje - przez żądzę władzy pewnych środowisk, którym marzy się coś na wzór niewolnictwa.
Dziwne
rok temu
Zaszczepiony zaraża niezaszczepiony też to o co chodzi?
Lol
rok temu
Dalej tylko próbujecie straszyć ludzi że jak się nie zaszczepią to ich będziecie zwalniać Żałosne Zaszepieńcy jak się tak boją to niech się zamkną w domu
Lol
rok temu
Dalej tylko próbujecie straszyć ludzi że jak się nie zaszczepią to ich będziecie zwalniać Żałosne Zaszepieńcy jak się tak boją to niech się zamkną w domu
Zybix
rok temu
No cóż nie widzę tutaj nic niezwykłego jeżeli ktoś ma takie przekonania a nie inne to niech nie narzeka na konsekwencje. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo innych osób z tą Panią współpracujących a nie o karanie Panią za jej przekonania religijne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić