Już nie tylko papryka. Nowa dieta Piotra Żyły

3

Od kilku lat Piotr Żyła przekonywał, że za jego sukcesami stoi między innymi zjadanie papryki przed startem. Okazuje się, że podczas Turnieju Czterech Skoczni w diecie wicelidera zawodów pojawił się nowy składnik.

Już nie tylko papryka. Nowa dieta Piotra Żyły
Piotr Żyła (Instagram)

Z wysokiego C polscy skoczkowie rozpoczęli 71. Turniej Czterech Skoczni. W czwartek w Oberstdorfie szalał fenomenalnie dysponowany Halvor Egner Granerud, ale za Norwegiem sklasyfikowano dwóch reprezentantów Polski. I tak 2. miejsce zajął Piotr Żyła, a 3. Dawid Kubacki.

Nie można było jednak mówić o niespodziance. Od początku sezonu polscy skoczkowie skaczą fenomenalnie. Przed Turniejem Czterech Skoczni Dawid Kubacki wygrał 4 z 8 konkursów i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei Żyła był dwukrotnie na podium, a w żadnych zawodach nie wypadł poza TOP 8.

Przez okres świąteczny Biało-Czerwoni nie stracili formy i na niemiecko-austriackie zawody przyjechali znakomicie dysponowani. Co prawda po Oberstdorfie mają kilkanaście punktów straty do lidera Graneruda, ale są w na tyle dobrej formie, że zarówno Żyła jak i Kubacki mogą nadrobić to w trzech kolejnych konkursach 71. TCS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA

Zanim dojdzie jednak m.in. do noworocznej rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen, Żyła zdradził, że do jego "specjalnej" diety, czyli słynnej już w całym świecie skoków papryki, dołączył kolejny składnik. Chodzi o... kukurydzę. Oddajmy głos głównemu zainteresowanemu.

Po konkursie Łukasz Gębala przyniósł mi puszkę kukurydzy. Poprosiłem go, żeby mi kupił, bo bufet był już nieczynny. Najlepiej, jak papryka jest jeszcze do kukurydzy. Wtedy jest już pięknie - podkreślił Piotr Żyła dla sport.pl.

Papryka marynowana "poniosła" Żyłę do 2. miejsca w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2016/2017. Kto wie, może teraz papryka w połączeniu z kukurydzą pozwoli mistrzowi świata osiągnąć jeszcze większy sukces? Na razie 35-letni Żyła spróbuje w Ga-Pa zbliżyć się do lidera Graneruda. Początek konkursu o 14:00, a transmisja w TVN, Eurosporcie i na Pilot WP.

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić