aktualizacja 

Ukraiński generał dostał prezent od Messiego

Kapitan reprezentacji Argentyny i piłkarz Interu Miami osobiście złożył podpis na prezencie. Lionel Messi przekazał Walerijowi Załużnemu koszulkę z autografem. Do sportowca powędrował z kolei egzemplarz magazynu "Time" z generałem na okładce.

Ukraiński generał dostał prezent od Messiego
Walerij Załużny oraz Lionel Messi (Getty Images,, Aleksiej Furman, Rich Storry)

Do połączenia Lionela Messiego i ukraińskiego dowódcy wojsk doszło za pośrednictwem dwóch postaci. Pierwszą z nich jest piłkarz Serhij Krywcow, który jest kompanem Lionela Messiego w szatni Interu Miami. Drugą z kolei jest Jurij Sapronow - ukraiński filantrop.

Jurij Sapronow skontaktował się z zawodnikiem Interu Miami i w ten sposób dotarł na trening amerykańskiego zespołu. Lionel Messi bez wahania przystał na prośbę Ukraińca i przekazał koszulkę z autografem dowódcy wojsk Walerijowi Załużnemu.

Kiedy byłem w Miami, chodziłem najczęściej na mecze Interu. Dzięki Serhijowi Krywcowowi mogłem dostać się na trening. Lionel Messi podpisał się z szacunkiem na koszulce - mówi Jurij Sapronow, którego cytuje portal sport.24tv.ua.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Zrobiły show na środku ulicy. Kierowcy patrzyli ze zdumieniem
Przekazałem prezent osobiście. Miałem zaszczyt spotkać się i porozmawiać z generałem. Z ludzkim generałem. Chciałbym to robić częściej, ale nie nadużywam jego gościnności. Po zwycięstwie w wojnie będę mógł chwalić się wspólnymi zdjęciami. Kiedy ostatnio odwiedziłem generała, zobaczyłem plan sił zbrojnych na rok 2024 powieszony w najbardziej widocznym miejscu - dodaje Sapronow.

Walerij Załużny jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych Ukrainy od 2021 roku. Odpowiada za plan działania wojsk w konflikcie z Rosją. Wizerunek generała znalazł się na okładce magazynu "Time". Ukrainiec przekazał jeden egzemplarz magazynu Lionelowi Messiego po złożeniu na nim swojego podpisu.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić