Napadli z bronią na boksera. Usłyszeli zarzuty

5

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak przeprowadzili napad z użyciem broni na Amira Khana. Pięściarz wskutek zdarzenia stracił zegarek, którego wartość wynosi w przeliczeniu niespełna 400 tys. złotych.

Napadli z bronią na boksera. Usłyszeli zarzuty
Amir Khan (z prawej) został napadnięty (GETTY, Nick Potts - PA Images)

Do zdarzenia z udziałem Amira Khana doszło 18 kwietnia 2022 roku. Pięściarz spacerował po Londynie ze swoją żoną, kiedy zostali zatrzymani przez dwójkę nieznanych sprawców.

Jeden z nich zażądał zegarka, który należał do Khana. Jednocześnie celował do niego z pistoletu w twarz.

Przeszedłem przez ulicę z Faryal. Na szczęście była kilka kroków za mną. Dwóch mężczyzn podbiegło do mnie i zażądało zegarka. Najważniejsze, że oboje jesteśmy bezpieczni - relacjonował Amir Khan za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Napad z bronią w Londynie. Złapano sprawców

Po nieco ponad dwóch miesiącach od zdarzenia, policja przekazała szczegóły w sprawie. Zatrzymano trzy podejrzane osoby, następnie zostaną one przesłuchane.

Dwóch z nich zostało aresztowanych. Postawiono im zarzut posiadania broni. Najstarszy z trójki złodziei ma 34 lata, natomiast najmłodszy - 20.

Na kilka godzin przed napadem, Khan zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym było widać jego zegarek. Wysadzany był aż 719 diamentami, a wartość zegarka wynosi w przeliczeniu kwotę blisko 400 tys. złotych.

Z tego powodu pojawiły się obawy, że złodzieje już wcześniej wzięli go na celownik. "Grozili mu bronią, po czym uciekli, gdy ukradli zegarek. Nie padły żadne strzały i nikt nie odniósł obrażeń" - przekazała policja.

Kim jest Amir Khan?

Amir Khan urodził się 8 grudnia 1986 roku w Boltonie. Na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004) wywalczył srebrny medal. Po przejściu na zawodowstwo został mistrzem świata w kategorii junior półśredniej.

Stoczył łącznie 40 walk. Wygrał 34 z nich, w tym 21 przez nokaut. Ostatni pojedynek stoczył 19 lutego 2022 roku, kiedy zmierzył się z Kellem Brookiem. Musiał uznać wyższość swojego rywala.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić