VDB| 
aktualizacja 

Ma nowotwór. "Przecież nie miałem żadnych objawów"

45

Sir Chris Hoy to jeden z najbardziej utytułowanych olimpijczyków w historii Igrzysk Olimpijskich. 47-letni Brytyjczyk poprzez media społecznościowe podzielił się z fanami złymi informacjami na temat jego stanu zdrowia. Ta wiadomość wstrząsnęła mediami sportowymi na całym świecie.

Ma nowotwór. "Przecież nie miałem żadnych objawów"
Na zdjęciu: Chris Hoy (SNS Group via Getty Images, Ross MacDonald)

Brytyjczyk Chris Hoy to jeden z tych sportowców, którzy złotymi zgłoskami zapisał się na kartach historii sportu. W momencie, w którym przechodził na zasłużoną emeryturę, był najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii Wielkiej Brytanii oraz jednym z najbardziej utytułowanych na świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wiktoria Czyżewska zmierzy się z Castkovą. Zobacz oficjalne ważenie przed KSW 91

Wystarczy powiedzieć, że kolarz torowy w latach 2004-2012 zdobył 6 złotych medali igrzysk olimpijskich. Ponadto, w 2000 r. dorzucił do tego dorobku srebro. Jakby tego było mało, to sięgnął pod "worek" medali mistrzostw świata - 11 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych.

Legenda przekazała smutne wiadomości

Niestety, legenda sportu podczas sportowej emerytury musi zmagać się ze straszną chorobą, a konkretnie nowotworem. Kolarz po dłuższym czasie od zdiagnozowania swojego problemu zdecydował się tym podzielić z fanami poprzez media społecznościowe.

"Mam kilka wiadomości. W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie raka, co było dla mnie ogromnym szokiem, ponieważ nie miałem żadnych objawów" - napisał sir Chris Hoy.
"Obecnie poddaję się leczeniu, w tym chemioterapii, które na szczęście przebiega bardzo dobrze. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich niesamowitą pomoc i opiekę" - dodał.
"Ze względu na moją młodą rodzinę miałem nadzieję zachować tę diagnozę w tajemnicy. Niestety nie udało się tego zrobić. Chociaż jestem wdzięczny za wszelkie wsparcie, chciałbym zająć się tą sprawą w prywatnym gronie" - kontynuował.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
"Jestem optymistą, mam pozytywne nastawienie oraz jestem otoczony miłością - za co bardzo dziękuję. Jak się pewnie domyślacie, ostatnie miesiące były niesamowicie trudne" - zwrócił uwagę Hoy.

Kolejny cios dla Brytyjczyków

Temat nowotworów w ostatnim czasie mocno porusza Brytyjczyków. W piątek tą informacją podzielił się sir Chris Hoy, a jeszcze niedawno wszyscy żyli druzgocącą diagnozą Króla Karola III. W przypadku głowy rodziny królewskiej raka wykryto podczas leczenia powiększonej prostaty. Jednakże w oficjalnym komunikacie nie podano, jaki organ został zaatakowany - wiadomo jedynie, że nie chodzi o prostatę. Nie ujawniono również, jak bardzo zaawansowana jest choroba.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić