aktualizacja 

Polski piłkarz jest bohaterem. Uratował dzieci z płonącego budynku!

1

Piłkarz Dębu Dębno jest prawdziwym bohaterem. Łukasz Gryciak, który na co dzień pełni służbę w straży pożarnej, brał udział w dramatycznej akcji ratunkowej. Mężczyzna oddał dzieciom swoją maskę tlenową, przez co sam naraził się na niebezpieczeństwo. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Polski piłkarz jest bohaterem. Uratował dzieci z płonącego budynku!
Piłkarz uratował dwójkę dzieci z pożaru (Facebook)

Do sytuacji doszło w piątek 14 stycznia w Dębnie (woj. zachodniopomorskie). W jednym z mieszkań na drugim piętrze bloku przy ul. Jana Pawła II wybuchł pożar. Na miejsce szybko przybyło kilka zastępów straży pożarnej. Mieszkańcy musieli zostać ewakuowani z budynku.

Polski piłkarz bohaterem

Wśród strażaków biorących udział w akcji ratunkowej był Łukasz Gryciak JRG Dębno, który oprócz pełnienia służby jest także piłkarzem czwartoligowego MKS-u Dąb Dębno. Gryciak podczas ewakuacji oddał swój aparat tlenowy dwójce ratowanych dzieci, po czym bezpiecznie przetransportował je na dół.

W wyniku swojego heroicznego zachowania strażak sam podtruł się dymem i musiał trafić do szpitala w Szczecinie - podaje portal chojna24.pl. Na szczęście czuje się już dobrze i jest szczęśliwy, że mógł pomóc potrzebującym.

Cieszę się, że dzieci i ich babcia zostały uratowane. To dla mnie najważniejsze - Gryciak powiedział lokalnemu serwisowi.

O bohaterskim czynie piłkarza poinformował na Facebooku MKS Dąb Dębno. Przedstawiciele klubu piłkarskiego są bardzo dumni ze swojego gracza. "Jesteś wielki" - napisali w poście.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Co oni zrobili?! Takiego rzutu wolnego jeszcze nie było w historii piłki nożnej (wideo)
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić