o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
|

Śmiać się czy płakać?! Kraj o powierzchni małego polskiego miasta zawstydził Biało-Czerwonych

51
Podziel się

To kolejne igrzyska olimpijskie na których polscy kibica muszą co chwila przełykać gorycz porażek. Po czterech dniach zmagań w Tokio 2020 Biało-Czerwoni wciąż nie mają medalu. Teraz dodatkowo zawstydził nas kraj o bardzo niewielkiej powierzchni.

Śmiać się czy płakać?! Kraj o powierzchni małego polskiego miasta zawstydził Biało-Czerwonych
Flora Duffy (PAP, EPA)
bEEEbxGZ

Powtarza się scenariusz z igrzysk olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Oczekiwania przed zawodami były ogromne, a rozczarowania - i to jedno po drugim - przychodzą szybciej niż ktokolwiek spodziewał się.

Przed startem przełożonych na 2021 rok igrzysk olimpijskich w Tokio polscy kibice wierzyli, że tym razem będzie inaczej. Niestety na razie nic na to nie wskazuje. Już po kilku dniach zmagań w Japonii, wydaje się, że Biało-Czerwoni nie przekroczą granicy 10 zdobytych medali. O 22 krążkach, które prognozowała dla Polski agencja Associated Press, możemy już tylko pomarzyć.

bEEEbxHb

W grze o medale nie ma już. m.in. Igi Świątek, Huberta Hurkacza, czy polskich koszykarzy 3x3. We wtorek klęskę zanotowały polskie szpadzistki, które drużynowo były murowanym kandydatem do medalu. Ostatecznie zajęły dopiero 6. miejsce.

Po kolejnych porażkach Biało-Czerwonych narasta frustracja u kibiców. Jest ona tym większa, gdy spojrzy się, jakie kraje po czterech dniach rywalizacji w Tokio, mają już na swoim koncie przynajmniej jeden medal. Z sukcesów swoich sportowców mogli cieszyć się już mieszkańcy m.in. Filipin i Kosowa. Do tego grona dołączyły także Bermudy za sprawą Flory Duff, która zdobyła złoto w triathlonie.

Powierzchnia całkowita Bermudów to zaledwie 53,2 kilometra kwadratowego. Jak podkreśla "Super Express", jest to zbliżona powierzchnia do Wodzisławia Śląskiego, który liczy 49 kilometrów kwadratowych. Bermudy liczą 64 tys. mieszkańców i pod tym względem zbliżone są do takich polskich miast jak Inowrocław, Gniezno, Leszno czy Ostrowiec Świętokrzyski.

bEEEbxHh

I właśnie tak mały kraj może cieszyć się już złotego medalu w Tokio, a polscy kibice muszą czekać nawet na jeden, brązowy krążek. Oby fatalna passa polskich olimpijczyków w Tokio skończyła się jak najszybciej.

Na razie przynajmniej jeden medal wywalczyli sportowcy z 55 krajów. W klasyfikacji medalowej IO w Tokio, po czterech dniach zmagań, prowadzi USA (22 medale) przed Chinami (21 krążków) i Japonią (17 medali).

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja polskich pływaków. „Nadal w to nie wierzę”
bEEEbxHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Petern
2 miesiące temu
Śmiać się czy płakać ?! A może pogratulować ? Płakać to nad waszymi artykułami .
KubaBB
2 miesiące temu
A po co dla pislandii ? Też by mi się nie chciało
???
2 miesiące temu
jak sie wysyła emerytke włoszczowską i innych starych tetryków ,to co ma być?
bEEEbxHD
Analogia
2 miesiące temu
Bo znaczą tyle ile polska za granicą.
fatal
2 miesiące temu
To wszystko przez PIS i Dudę.Gdzie się pokażą to ruina.
27:1
2 miesiące temu
Ten na którym..... można .....zagrać pojechał tam i zapeszył ! Jak zawsze i wszędzie !!!
Opozycyja
2 miesiące temu
Wina PiS !
Lolek
2 miesiące temu
To wcale nie malutki kraj ale czesc ogromnego , swiatowego molocha. A najgorzej jest nadmuchac balon wielkich oczekiwan a potem biadolic. Pajace jestescie.
yyyyyy
2 miesiące temu
jakby to powiedział rudy piłkarz wszystkiemu winni sportowcy nie to że nie ma zaplecza dla młodzieży a stanowiska obsadza się swoimi
robert
2 miesiące temu
DUDA wyjedzie beda medale
gornik zabrze
2 miesiące temu
polska jednak zdobedzie tutaj przynajmniej te 10 medali, a bermudy pewnie z 20 lat nie zdobeda juz medalu na olimpiadzie
Staszek Lubsk...
2 miesiące temu
Charakterystyczne, że pismak miotający swoje mentalne rzygowiny nie ma odwagi się podpisać...
Pytanie
2 miesiące temu
Bardzo słabo to wygląda niestety. Czy ktokolwiek odpowie za tą klęskę i wyciągnięte będą jakieś wnioski? Czy znowu poklepiemy się po plecach i uznamy, że może następnym razem się uda?
bEEEbxHv
Komprowmitacj...
2 miesiące temu
Ogólnie te igrzyska to wstyd dla nas. Jesteśmy jedynym dużym krajem europejskim, który nie zdobył jeszcze medalu. Widać, że kompletnie nie mamy systemu, podejrzewam, że likwidacja Ministerstwa Sportu na kilka miesięcy przed IO też nie pomogła. Obawiam się, że osiągniemy najgorszy wynik od 1956...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić