Śmiać się czy płakać?! Kraj o powierzchni małego polskiego miasta zawstydził Biało-Czerwonych

70

To kolejne igrzyska olimpijskie na których polscy kibica muszą co chwila przełykać gorycz porażek. Po czterech dniach zmagań w Tokio 2020 Biało-Czerwoni wciąż nie mają medalu. Teraz dodatkowo zawstydził nas kraj o bardzo niewielkiej powierzchni.

Śmiać się czy płakać?! Kraj o powierzchni małego polskiego miasta zawstydził Biało-Czerwonych
Flora Duffy (PAP, EPA)

Powtarza się scenariusz z igrzysk olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Oczekiwania przed zawodami były ogromne, a rozczarowania - i to jedno po drugim - przychodzą szybciej niż ktokolwiek spodziewał się.

Przed startem przełożonych na 2021 rok igrzysk olimpijskich w Tokio polscy kibice wierzyli, że tym razem będzie inaczej. Niestety na razie nic na to nie wskazuje. Już po kilku dniach zmagań w Japonii, wydaje się, że Biało-Czerwoni nie przekroczą granicy 10 zdobytych medali. O 22 krążkach, które prognozowała dla Polski agencja Associated Press, możemy już tylko pomarzyć.

W grze o medale nie ma już. m.in. Igi Świątek, Huberta Hurkacza, czy polskich koszykarzy 3x3. We wtorek klęskę zanotowały polskie szpadzistki, które drużynowo były murowanym kandydatem do medalu. Ostatecznie zajęły dopiero 6. miejsce.

Po kolejnych porażkach Biało-Czerwonych narasta frustracja u kibiców. Jest ona tym większa, gdy spojrzy się, jakie kraje po czterech dniach rywalizacji w Tokio, mają już na swoim koncie przynajmniej jeden medal. Z sukcesów swoich sportowców mogli cieszyć się już mieszkańcy m.in. Filipin i Kosowa. Do tego grona dołączyły także Bermudy za sprawą Flory Duff, która zdobyła złoto w triathlonie.

Powierzchnia całkowita Bermudów to zaledwie 53,2 kilometra kwadratowego. Jak podkreśla "Super Express", jest to zbliżona powierzchnia do Wodzisławia Śląskiego, który liczy 49 kilometrów kwadratowych. Bermudy liczą 64 tys. mieszkańców i pod tym względem zbliżone są do takich polskich miast jak Inowrocław, Gniezno, Leszno czy Ostrowiec Świętokrzyski.

I właśnie tak mały kraj może cieszyć się już złotego medalu w Tokio, a polscy kibice muszą czekać nawet na jeden, brązowy krążek. Oby fatalna passa polskich olimpijczyków w Tokio skończyła się jak najszybciej.

Na razie przynajmniej jeden medal wywalczyli sportowcy z 55 krajów. W klasyfikacji medalowej IO w Tokio, po czterech dniach zmagań, prowadzi USA (22 medale) przed Chinami (21 krążków) i Japonią (17 medali).

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja polskich pływaków. „Nadal w to nie wierzę”
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić