o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Śmierć Polaka we Francji. Robert "Robocop" Kozubek nie żyje

90
Podziel się

8 maja doświadczony polski nurek Robert "Robocop" Kozubek nurkował w popularnej francuskiej jaskini Emergence du Ressel. Było to jego marzenie. Niestety, doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna przez 3 dni walczył o życie. Niestety, 11 maja, w dniu swoich 53 urodzin, zmarł.

Śmierć Polaka we Francji. Robert "Robocop" Kozubek nie żyje
Robert Kozubek (Facebook)
bErtCHFN

Robert Kozubek miał jedno niespełnione marzenie - chciał zrobić kurs Full Cave Diving. Daje on możliwość nurkowania do 1/3 gazu bez limitu głębokości nurkowania oraz nawigacji w jaskini. Po to pojechał do Francji - tam odbywają się takie kursy. 9 maja w Marcilhac-sur-Cele o 16:30 jednak doszło do tragicznego wypadku.

Mężczyzna już na samym początku nurkowania miał źle się czuć. Później został znaleziony nieprzytomny w wodzie. Byli z nim inni nurkowie, którzy wydobyli go na brzeg.

bErtCHFP

Po wyłowieniu od razu wykonano masaż serca. Następnie zajęli się nim ratownicy medyczni. Mężczyzna został przetransportowany w ciężkim stanie do szpitala w Cahors. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować.

Do wypadku doszło na początku eskapady, ofiara nie była jeszcze na głębokości dziesięciu metrów, kiedy musieli ją wyciągnąć z wody inni nurkowie, w tym Szwajcarzy, Francuzi i Niemiec - powiedział Jean-Paul Mignat, burmistrz miasta.

"Robocop" zmarł 11 maja, w dniu swoich 53. urodzin. Jeszcze nie jest wiadome, co było przyczyną śmierci. Pod uwagę brane są problemy techniczne, ale również stan jego zdrowia.

bErtCHFV

O kursie informował za pomocą swoich mediów społecznościowych. Jeszcze w sobotę pisał na Facebooku o rozpoczęciu kursu. Opublikował nawet kilka zdjęć.

Nurka żegnają przyjaciele ze stowarzyszenia Nautica. Nie szczędzą mu podziękowań i wzruszających słów.

bErtCHFW
Z ogromnym żalem żegnamy dzisiaj naszego wieloletniego wolontariusza i wspaniałego przyjaciela Roberta Kozubka.(...) Robert przez długie lata działał u nas jako instruktor HSA. Szkolił na basenach i obozach nurkowych. Zawsze wesoły, uśmiechnięty, pełen zapału, w każdej chwili gotowy do pomocy - piszą na Facebooku.

Robert Kozubek nurkował od 1987 roku. Posiadał wiele stopni instruktorskich.

bErtCHFX
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtCHGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
greg
2 miesiące temu
Był profesjonalista ale porywał się tez na nurkowania do których nie był przygotowany. Przeceniał swoje umiejętności. Takie są fakty.
afrykaner
3 miesiące temu
po co tam właził?
Mira
3 miesiące temu
Spełnił swe największe marzenie, więc po co miał dłużej żyć?
bErtCHGr
kkg
3 miesiące temu
po co ci to było...ma tyle samo lat....zadnego ekstermalnego nurkowania i jazdy na motorze...to moj rocznik powinien wiedzieć.....czesc jego pamieci
hmm
3 miesiące temu
"Doświadczony" nurek i widać efekty, na szczęście nie był moim instruktorem...
gep.
3 miesiące temu
Dobrze że miał w życiu pasję która nadawała mu kolorytu ,a śmierć przychodzi niespodziewanie ,i nie pozwala nam na realizację życiowych planów ,takie to nasze życie.Kondolencje dla jego bliskich.
zdzicho56
3 miesiące temu
Pochowalem niedawno syna ,ktory takze czul sie swietnie ....byl znacznie mlodszy.Brak diagnostyki zabija!!!Dziadostwo zwane ironicznie sluzba zdrowia istnieje chyba jako instytucja sama dla siebie!
przeprze
3 miesiące temu
myślałem, że wysługiwał się żabojadom jako policjant. Pewnie COVID-19, lub zabrakło dla niego tlenu. A tak w ogóle problemy z krążeniem, sercem i ilością tlenu we krwi. Popis w mediach- ale to nie przypadek, czuł się na pewno zmęczony, czy coś. Ja wtedy siedzę do rana, lub śpię. NASA podobno podawała 25 do 26 minut snu(2 godziny, lub 8 godzin, w tym przed północą). Chyba powinien zrobić EKG.
qperNIK
3 miesiące temu
Umarł robiąc to co kochał. Ilu z Was tak skończy? Większość umiera robiąc to czego nienawidzi.
Znajoma Rober...
3 miesiące temu
Większość państwa komentarzy jest wysoce niestosowna!
Znajoma Rober...
3 miesiące temu
Większość państwa komentarzy jest wysoce niestosowna!
JM1
3 miesiące temu
Nie rozumiem. Facet z dużym doświadczeniem. Źle się czuje i kontynuuje nurkowanie? Rutyna? Brawura? Głupota? Powinien odstąpić, jutro też jest dzień. Ale niestety, już nie dla Niego.
Basia
3 miesiące temu
szukał ekstremalnych przeżyć to już je znalazł. Tak to jest jak sie głupoty trzymają zqamiast żyć normalnie.
bErtCHGj
...
3 miesiące temu
Problemy techniczne ? Francuscy ,,inżynierzy z pontonu" zapomnieli napełnić butli ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić