"Spałem z 10 tysiącami kobiet". Piłkarz ponownie stanął przed sądem

31

Piłkarz Manchesteru City, Benjamin Mendy, jest oskarżany o gwałt i próbę gwałtu. Według doniesień mediów, jednej ze zgwałconych kobiet miał powiedzieć, że uprawiał seks z 10 tysiącami partnerek.

"Spałem z 10 tysiącami kobiet". Piłkarz ponownie stanął przed sądem
Na zdjęciu: Benjamin Mendy (GETTY, James Williamson - AMA)

W styczniu 2023 roku Benjamin Mendy, zawodnik Manchesteru City, został uznany za niewinnego gwałtu na czterech kobietach i seksualnej napaści na kolejną podczas imprez w swojej rezydencji.

To nie był jednak koniec jego kłopotów. Niedawno rozpoczął się kolejny proces, ponieważ ława przysięgłych nie była w stanie wydać werdyktu ws. zarzutu zgwałcenia jednej kobiety i próby gwałtu na drugiej.

Sędzia przestrzegł ławkę przysięgłych, aby nie sprawdzali szczegółów poprzedniego procesu ani nie śledzili relacji w mediach, a rozstrzygali sprawę wyłącznie na podstawie dowodów przesłuchanych w sądzie w obecnym procesie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To tam Agnieszka Radwańska spędza wakacje

Jak donosi theguardian.com, piłkarz miał zgwałcić kobietę w swoim domu, po czym rzekomo powiedział jej:

To w porządku, uprawiałem seks z 10 tysiącami kobiet.

Mendy poznał tę kobietę podczas wyjścia ze znajomymi do baru w Alderley Edge, w hrabstwie Cheshire. Zaprosił ją do swojego domu w Mottram St Andrew. Kobieta oskarża piłkarza, że zabrał jej telefon, zaprowadził do swojego pokoju, zamknął drzwi i zgwałcił. Zawodnik stanowczo zaprzecza wszystkim stawianym mu zarzutom.

Proces trwa i ma potrwać trzy tygodnie. Piłkarz Manchesteru City utrzymuje, że wszelki kontakt seksualny był dobrowolny i zaprzecza jakimkolwiek zarzutom, które są mu stawiane.

Angielskie media w czwartek natychmiast obiegły zdjęcia piłkarza, który widziany był w sądzie, w celu ponownego rozpatrzenia sprawy. Do rzekomego gwałtu miało dojść w 2020 roku, w wartej cztery miliony funtów rezydencji piłkarza.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić