aktualizacja 

Szokujące wyznanie 22-letniej mistrzyni świata. Choroba zakończyła jej karierę

43

Zaskakującą decyzję podjęła czterokrotna mistrzyni świata w gimnastyce rytmicznej Aleksandra Sołdatowa. 22-latka zdecydowała się na zakończenie sportowej kariery. Powodem jest choroba, która bardzo wpłynęła na jej organizm.

Szokujące wyznanie 22-letniej mistrzyni świata. Choroba zakończyła jej karierę
22-letnia mistrzyni świata zakończyła karierę (Instagram)

Aleksandra Sołdatowa to gwiazda rosyjskiej gimnastyki. Już jako 16-latka sięgnęła po swój pierwszy tytuł mistrzyni świata. Łącznie cztery razy stawała na najwyższym stopniu podium. Jest także trzykrotną mistrzynią Europy.

Uważana jest za jedną z najbardziej uzdolnionych technicznie zawodniczek. Rygorystyczne trzymanie wagi odbiło się jednak poważnie na jej zdrowiu.

W 2019 roku Sołdatowa poinformowała, że walczy z bulimią. Zaburzenia odżywiania sprawiły, że wymagała pomocy medycznej i psychologicznej. Zawiesiła starty, a teraz oficjalnie zakończyła karierę w wieku zaledwie 22 lat.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zawodniczka chora na bulimię. Jakie są objawy choroby?

Chcę oficjalnie ogłosić, że moja zawodowa kariera sportowa dobiegła końca. To był niesamowity okres obejmujący 16 lat mojego życia - powiedziała Sołdatowa, cytowana przez rt.com.
Mam dopiero 22 lata i całe życie przede mną. Mam tyle planów, które chcę spełnić. Oczywiście są one związane z gimnastyką i aby te cele osiągnąć, muszę być w pełni zdrowa - dodała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Nie zdradziła jednak, o jakie plany chodzi. Spekuluje się, że może rozpocząć pracę jako trenerka bądź menadżerka.

Bulimia to zaburzenia odżywiania. Choroba polega na szybkim jedzeniu posiłków w krótkim odcinku czasu, po którym następuje zwracanie przyjętego pokarmu. Innymi objawami jest narzucenie sobie surowej, niemal głodowej diety.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: ale bramka piłkarki w Chile! Tego gola można oglądać godzinami
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić