Piotr Bobakowski|

Wejście smoka Sławomira Peszki. Bramka i dwie asysty w debiucie

1

Uczestnik Euro 2016 i MŚ 2018, Sławomir Peszko, sparing z IV-ligowcem potraktował bardzo poważnie. Były reprezentant Polski rządził i dzielił na boisku.

Wejście smoka Sławomira Peszki. Bramka i dwie asysty w debiucie (ONS.pl, Pawel Kibitlewski)

Sławomir Peszko jest zawodnikiem klubu Wieczysta Kraków (V liga) od 15 czerwca. We wtorek 44-krotny reprezentant Polski (w latach 2008-18) zadebiutował w nowym zespole i zrobił to wielkim stylu.

W sparingu Wieczystej z Unią Tarnów (3:1) 35-latek pojawił się na boisku w drugiej połowie. W 54. minucie "Peszkin" odebrał rywalowi piłkę w narożniku boiska i dośrodkował na głowę Patryka Zielińskiego, który pokonał bramkarza rywali precyzyjną główką (gol na 1:1).

Trzy minuty później Peszko wpadł z piłką w pole karne i strzałem w bliższy róg wyprowadził Wieczystą na prowadzenie. Wynik w 63. minucie ustalił Zieliński, który sprzątnął byłemu reprezentantowi futbolówkę sprzed nosa i sam posłał ją do siatki (asysta nr 2 Peszki).

W sobotę 5 lipca Wieczysta zmierzy się w półfinale okręgowego Pucharu Polski z Jordanem Zakliczyn, ale Peszko w tym meczu nie wystąpi. Na oficjalny debiut w żółto-czarnych barwach poczeka do startu sezonu 2020/21.

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)

• 1:0 - Biały 47'
  • 1:1 - Zieliński 54'
  • 1:2 - Peszko 57'
  • 1:3 - Zieliński 63'