"Wina Tuska". Znany raper jasno o blamażu Polaków

9

Quebonafide to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. W niedzielę Jakub Grabowski oglądał mecz reprezentacji Polski z Mołdawią (1:1), a o brak zwycięstwa Biało-Czerwonych oskarżył... lidera Koalicji Obywatelskiej.

Na zdjęciu: Piotr Zieliński i Donald Tusk (PAP, Leszek Szymański, Radek Pietruszka)

Przed meczem Polska - Mołdawia niewielu kibiców dopuszczało do siebie myśli, że Biało-Czerwoni znów mogą mieć problem, by pokonać ekipę prowadzoną przez Sergheia Clescenco. Tymczasem do przerwy to drużyna gości prowadziła 1:0. W 53. minucie spotkania wyrównał Karol Świderski, lecz później Polacy nie byli w stanie strzelić zwycięskiego gola.

Brak zwycięstwa to ogromny problem dla Biało-Czerwonych. Już tylko cud mógłby sprawić, że nasi piłkarze wywalczą bezpośredni awans na wielką imprezę w Niemczech.

Quebonafide, czyli jeden z najpopularniejszych polskich raperów, w niedzielę oglądał mecz reprezentacji Polski z Mołdawią (1:1), a o brak zwycięstwa Biało-Czerwonych oskarżył... lidera Koalicji Obywatelskiej - Donalda Tuska.

Polska przegrywa z Mołdawią - to co? Wina Tuska! - napisał na platformie X (dawniej Twitter) Jakub Grabowski.

Coraz mniejsze szanse reprezentacji Polski

Po remisie z Mołdawią mocno zmalały szanse reprezentacji Polski na bezpośredni awans na Euro 2024. Biało-Czerwonym nie wystarczy wygrana w ostatnim spotkaniu eliminacji z Czechami (17.11. na PGE Narodowym). Będą musieli czekać na potknięcie Czechów w spotkaniu z Mołdawią (20.11.).

Zasadnicza część eliminacji zakończy się w listopadzie i przy szczęśliwym zbiegu okoliczności, Polacy zapewnią sobie wyjazd do Niemiec. Co się natomiast stanie, jeśli zajmą miejsce poniżej 2.?

Wtedy w marcu 2024 roku czeka ich dogrywka. Rozegrany zostanie wówczas turniej barażowy z udziałem najlepszych ekip z poszczególnych dywizji Ligi Narodów (A, B i C), które nie zdołają się zakwalifikować do Euro drogą tradycyjną.