Właściciel klubu aresztowany. Tam gra reprezentant Polski

2

W niedzielę dopingował swoją drużynę, poniedziałek spędza w więzieniu. Chodzi o Massimo Ferrero, właściciela Sampdorii, w której na co dzień gra Bartosz Bereszyński.

Właściciel klubu aresztowany. Tam gra reprezentant Polski
Massimo Ferrero został aresztowany (PAP, PAP/EPA/SIMONE ARVEDA)

Sampdoria nie ma ostatnio dobrej passy we włoskiej Serie A. Klub, w którym na co dzień występuje reprezentant Polski Bartosz Bereszyński, przegrał dwa ostatnie mecze, a w sumie doznał porażki w trzech z pięciu ostatnich spotkań. W niedzielę Sampdoria przegrała u siebie z Lazio 1:3.

Ten mecz z trybun obserwował właściciel klubu, Massimo Ferrero. Kilka godzin później został zatrzymany i trafił za kratki. Włoski producent filmowy jest oskarżony o szereg przestępstw na tle finansowym. Śledztwo wykazało również, że jego firma jest niewypłacalna.

Włoch przebywa w więzieniu w San Vittore, ale jego otoczenie narzeka na to, jak jest tam traktowany. Prawnicy próbują przenieść go do Rzymu. Poza biznesmenem, zatrzymano jeszcze kilka osób w tej sprawie, w tym członków jego rodziny. Córka Vanessa oskarżona jest o przywłaszczenie 740 tysięcy euro.

Dziennik "Corriere della Sera" uspokaja kibiców, że sprawa w żaden sposób nie dotyczy klubu piłkarskiego. Ferrero nabył Sampdorię w 2014 roku. W ostatnim czasie we włoskich mediach mówiło się, że jest gotowy sprzedać klub. Mówił nawet o kwocie, której oczekuje - to około 170 milionów euro.

Zobacz także: Adam Małysz rozczarowany skokami Polaków w konkursie. „Nie można być zadowolonym z takiego konkursu”
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić