Wpadł w szał! Zobacz, co zrobił z monitorem VAR

3

Ogromnych emocji i wielu kontrowersji dostarczył sobotni mecz La Ligi między Celtą Vigo a Sevillą. W pewnym momencie napięcia nie wytrzymał Iago Aspas, który schodząc z boiska wyładował swoją wściekłość na monitorze VAR.

Iago Aspas przymierza się do ataku na monitor VAR. (Licencjodawca, Twitter)

W sobotni wieczór Celta Vigo zmierzyła się w Sevillą w meczu 12. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 22. minucie wyszli na prowadzenie. Gola dla Celty zdobył Carl Starfelt.

W drugiej połowie rozpoczęły się problemy gospodarzy. W 65. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Renato Tapia. Grająca w dziesiątkę Celta przez prawie dwadzieścia minut broniła jednobramkowej przewagi. W 84. minucie wyrównał jednak Youssef En-Nesyri.

Gdy wydawało się, że Sevilla ruszy po zwycięskiego gola, szalę zwycięstwa na swoją stronę mogła przechylić Celta. W ostatnich minutach spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Wtedy jednak do akcji wkroczył VAR i po analizie całej sytuacji unieważnił decyzję arbitra, odwołując "jedenastkę." Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

I to właśnie ta sytuacja wyprowadziła z równowagi Iago Aspasa. Zawodnik Celty Vigo rozpoczął mecz w pierwszym składzie i asystował przy golu Starfelta. W końcówce gry opuścił boisko i tuż przed ogłoszeniem decyzji VAR zasiadł na ławce rezerwowych. Internet obiegło nagranie, na którym widać ubranego już w kurtkę zawodnika Celty Vigo stojącego tuż przy linii bocznej.

W pewnej chwili Aspas przy akompaniamencie przeraźliwego gwizdu kibiców Celty dał upust swojej frustracji i wściekłym ruchem popchnął monitor VAR, który spadł na ziemię. Napastnika po chwili odciągnął jeden z jego klubowych kolegów, który poprowadził go w stronę ławki rezerwowych.

Zawodnikowi mogą grozić poważne konsekwencje za zniszczenie sprzętu, jednak władze ligi w tej chwili nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu na ten temat.

Wściekła reakcja Aspasa wiąże się ze słabą dyspozycją Celty Vigo na początku sezonu. Klub znajduje się obecnie w strefie spadkowej, a w swoich dotychczasowych jedenastu meczach zdobył zaledwie 8 punktów. Wiele wskazuje na to, że Celtę czeka trudna walka o utrzymanie w La Lidze, a każdy punkt będzie tu na wagę złota.