Wszyscy byli w szoku. Zaskakujące zachowanie Świątek przy meczbolu

57

Takie obrazki na kortach widuje się bardzo rzadko. Gdy Iga Świątek w finale US Open miała pierwszą piłkę meczową, nagle ruszyła do swojego krzesełka przy korcie. Wielu kibiców nie wiedziało, co się dzieje. Oto wyjaśnienie zagadki.

Iga Świątek zmienia rakietę (YouTube, Eurosport)

Zrobiła to w iście imponującym stylu. Iga Świątek wygrała US Open 2022. W decydującym starciu liderka światowego rankingu wspięła się na wyżyny swoich możliwości i zaprezentowała kapitalny tenis.

Przez półtora seta jej finałowa rywalka Ons Jabeur nie miała nic do powiedzenia. Później Tunezyjka, mimo że przegrywała już 0:3 w drugiej partii, wróciła do gry. Polka nie dała się jednak wybić z rytmu i ostatecznie zamknęła mecz w dwóch odsłonach.

Po ostatniej piłce Iga Świątek położyła się na korcie i ukryła twarz w dłoniach. Polka była ogromnie wzruszona. Ma przecież dopiero 21 lat, a na swoim koncie już trzy tytuły wielkoszlemowe i zdecydowane prowadzenie w światowym rankingu.

Co więcej, przed US Open 2022 Iga Świątek miała nieco słabszy okres, ale szybko go opanowała. Wróciła do najwyższej dyspozycji rychło w czas. Styl, w jakim pokonała w finale wiceliderkę rankingu, był zachwycający.

US Open 2022. Zaskakujące zachowanie Świątek przy meczbolu

Co ciekawe, Iga Świątek miała okazję zakończyć mecz nieco szybciej niż w tie-breaku drugiego seta. Kilka minut wcześniej Polka doczekała się pierwszego meczbola przy stanie 6:5 i 40:30.

Wówczas raszynianka zdecydowała się na zachowanie, którego spodziewało się niewielu. Polka ruszyła w kierunku swojego krzesełka, by... wymienić rakietę. Zaskoczenia nie ukrywali nawet komentatorzy Eurosportu. Całą sytuację zobaczycie w poniższym materiale, od 8:45.

Być może było to zagranie taktyczne, by wybić jeszcze bardziej z rytmu i tak zdenerwowaną rywalkę. Tym razem nic to jednak nie dało, bowiem Ons Jabeur pewnie obroniła piłkę meczową. Po chwili wygrała dwa kolejne punkty i doprowadziła do tie-breaka. W nim swoją wyższość zaprezentowała już jednak Iga Świątek, która następną szansę na zamknięcie pojedynku wykorzystała już bez problemów.