Wulgarna zaczepka klubu PKO Ekstraklasy. Zainterweniowały władze ligi

4

Viralem stało się nagranie z ostatniej gali Fame MMA, na którym zobaczyć można Alana Kwiecińskiego wykonującego obsceniczny gest i wydającego z siebie bliżej nieokreślone dźwięki. Występująca w PKO Ekstraklasie Korona Kielce postanowiła wykorzystać klip, aby wbić szpilkę najbliższemu rywalowi - Widzewowi Łódź. Miało być zabawnie, a skończyło się skandalem. Do akcji wkroczyć musiały władze rozgrywek.

Wulgarna zaczepka klubu PKO Ekstraklasy. Zainterweniowały władze ligi
Korona Kielce zamieściła wulgarny wpis (Getty Images, Mateusz Słodkowski)

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia przed mundialem kolejka PKO Ekstraklasy. Zawodnicy do rywalizacji wrócą dopiero na koniec stycznia. W jednym ze spotkań Korona Kielce zmierzy się z Widzewem Łódź. Będzie to pojedynek 17. z 3. drużyną w tabeli.

Przed rozegraniem spotkania kielczanie postanowili zaczepić swoich rywali na Twitterze. Najpierw klub z Kielc zamieścił wpis, na którym pokazał, jak promuje to spotkanie w pobliskich miastach znajdujących się w województwie świętokrzyskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mamy nową mistrzynię WTA Finals! Zobacz skrót

Na odpowiedź Widzewa nie trzeba było długo czekać. Na profilu klubu pojawiło się zdjęcie kibiców zasiadających na sektorze gości w Kielcach. "Mieszkańcy tych miast mają już bilety na właściwy sektor" - napisano z przekąsem.

Korona odbiła piłeczkę, ale zrobiła to w wulgarny sposób. Na Twitterze zamieszczono bowiem nagranie z gali Fame MMA, na którym Alan Kwieciński wykonuje obsceniczny gest i wydaje z siebie odgłosy. "POV: Widzew pokazujący swoją dominację na terenie Świętokrzyskiego" - dodano.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W internecie rozpętała się burza. Interweniował m.in. Tomasz Zimoch. Na reakcję ze strony władz ligi nie trzeba było długo czekać. Niedługo później kielczanie przeprosili za swoje zachowanie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Mamy bardzo dużo dystansu, ale potrafimy też wyciągnąć odpowiednie wnioski. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wrzucając tego Tweeta balansowaliśmy na granicy dobrego smaku, a nawet ją przekroczyliśmy. Jako klub powinniśmy edukować i zachęcać swoimi działaniami do prezentowania odpowiednich postaw. Przepraszamy tych, którzy poczuli się zawiedzeni. Tweeta usuwamy i czekamy na piłkarskie widowisko na najwyższym poziomie - przekazał klub.

Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 października. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godz. 12:30.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić