VDB| 
aktualizacja 

Znany Rosjanin zatrzymany. Został oskarżony o wspieranie terroryzmu

Wygląda na to, że w poważnych tarapatach jest Iljasz Jakubow. Rosyjski zawodnik MMA został zatrzymany na moskiewskim lotnisku. Postawiono mu zarzuty publicznego usprawiedliwiania terroryzmu. Grozi mu nawet 7 lat więzienia.

Znany Rosjanin zatrzymany. Został oskarżony o wspieranie terroryzmu
Iljasz Jakubow i Szarabutdin Magomedow (Instagram.com)

W świecie MMA, nie jest rzadkością, że zawodnicy popadają w kontrowersje. Jednak niewielu z nich wywołało tyle zamieszania co Iljasz Jakubow, zawodnik kilku rosyjskich organizacji. Obecnie Jakubow znajduje się w sidłach rosyjskiego systemu, bowiem został oskarżony o publiczne uzasadnianie terroryzmu. Ten zarzut może nie tylko zatrzymać jego obiecującą karierę, ale i całkowicie odmienić jego życie.

Rosjanin zatrzymany w Moskwie

Aresztowanie Jakubowa jest związane z filmikiem na Instagramie, który opublikował w lipcu 2023 roku. Na nagraniu zawodnik MMA trenował z cieniem, a w tle słychać było monolog Szamila Basajewa, znanego czeczeńskiego dowódcy, niesławnego z organizowania ataków terrorystycznych w Moskwie, Biesłanie i innych rosyjskich miastach. Jakubow niedługo po opublikowaniu materiału usunął go z mediów społecznościowych, ale to na niewiele się zdało. Został zatrzymany i oskarżony na mocy rosyjskiego kodeksu karnego, a konkretnie zarzucono mu publiczne uzasadnianie terroryzmu za pośrednictwem internetu. Według pierwszych doniesień medialnych, Jakubowowi grozi od pięciu do siedmiu lat więzienia.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Wiele wskazuje na to, że sprawa jest bardzo poważna, dlatego najprawdopodobniej nie odbędzie się zaplanowana na 27 października walka z udziałem Iljasza Jakubowa. Miał wówczas zmierzyć się z Wjaczasławem Wasilewskim. Na ten moment nie ma oficjalnego stanowiska wobec tego czy to starcie się odbędzie.

Jego znajomy obrażał Polaka

Przeglądając media społecznościowe Iljasza Jakubowa można zauważyć, że wspomniany czyn nie jest jego jedyną agitacją polityczną. W ostatnich tygodniach zdecydowanie wyraża się na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie. W ostatnim zdjęciu na Instagramie pozuje na tle palestyńskiej flagi wraz z Szarabutdinem Magomedowem. O tym w ostatnich dniach jest głośno, bowiem publicznie obrażał znanego polskiego zawodnika MMA (więcej TUTAJ).

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić