Znany sportowiec walczy z alkoholizmem. Zrezygnował z pracy

7

Bob Murray, niegdyś znany hokeista, a ostatnio dyrektor generalny i wiceprezes klubu NHL, zrezygnował z pracy. Zmaga się z problemem alkoholizmu.

Znany sportowiec walczy z alkoholizmem. Zrezygnował z pracy
Bob Murray (Fot. Damian Dovarganes / AP Photo)

Bob Murray przez 15 lat grał w NHL. Przez cały ten czas (1975-1990) reprezentował barwy Chicago Black Hawks. Po zakończeniu kariery sportowej został przy hokeju. Przez ostatnie 13 lat zajmował stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa Anaheim Ducks. To już jednak przeszłość.

Kilka dni temu klub zawiesił go w obowiązkach ze względu na liczne skargi ze strony współpracowników. Murray miał dopuszczać się agresji słownej wobec innych. Sprawa ma swoją kontynuację.

Murray zrezygnował z pełnionych funkcji. Zdradził przy tym, że zmaga się z problemem alkoholizmu.

Chcę przeprosić wszystkich, którzy zostali dotknięci moim zachowaniem. Zdecydowałem się dokonać zmian w swoim życiu i rozpocząć leczenie. Chcę tego dla dobra rodziny i przyjaciół - napisał w oświadczeniu.

To kolejna w ostatnim czasie afera w NHL. Kilkanaście dni temu Blackhawks zostali ukarani grzywną w wysokości 2 milionów dolarów za procedury wewnętrzne, które nie pozwoliły na natychmiastową reakcję po pojawieniu się oskarżeń o molestowanie seksualne.

Zobacz także: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić