Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bolesław Breczko
Bolesław Breczko
|
aktualizacja

Banalny sposób na telemarketerów. Jedno zdanie i sami się rozłączają

127
Podziel się:

Z ustaw nic sobie nie robią, a RODO obchodzą wymyślnymi sposobami. Telemarketerzy nie ustają w próbach zarobienia na nas. Dlatego, żeby dali nam spokój, najlepiej dać im do zrozumienia, że tym razem pieniędzy od nas nie wyciągną.

To nie żart. Jedno zdanie i po sprawie
To nie żart. Jedno zdanie i po sprawie (Komorkomania.pl)

Europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) dało nam pewną przewagę nad natarczywymi telemarketerami Teoretycznie powinni oni każdorazowo pytać nas o zgodę na kontaktowanie się w celach marketingowych, informować o możliwości usunięcia z listy lub poprawienia danych itp. Praktyka jednak wyglądała zupełnie inaczej. Na pytanie "kto jest administratorem danych osobowych" telemarketerzy odpowiadali, że "numer wybrany losowo", co swoją drogą też jest niezgodne z przepisami.

Z telemarketerami możemy walczyć, być tak samo uciążliwi jak oni, domagać się swoich praw i zgłaszać nieprzepisowe praktyki do UOKiK, UKE czy UODO, jednak nie zawsze mamy na to ochotę.

Skutecznym sposobem na szybkie pozbycie się telemarketera jest uświadomienie mu, że nie ma szans na zarobek w naszym przypadku. Jak to zrobić? Powiedzieć: "nie mam 18 lat" lub "jestem niepełnoletni/niepełnoletnia". Chociaż przepisy nie chronią osób niepełnoletnich w większym stopniu niż reszty społeczeństwa, to telemarketerzy unikają takich rozmów, bo wiedzą, że mają bardzo małe szanse na zarobek w takim przypadku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(127)
Tutaj
2 lata temu
Nie rozumiem, dlaczego mam kłamać. Za każdym razem gdy mnie propozycja nie interesuje, stwierdzam to stanowczo i się rozłączam. Numer zaznaczam jako spam i po zawodach.
n77
2 lata temu
Kiedyś powiedziałem iż dzwoni do tajnego numeru cba i czy chce kłopot ?
Prawy
2 lata temu
Po pierwsze nie telemalketerzy po ci zarabiają śmieszne pieniądze na śmieciówkach, a firmy wynajmujące. Druga sprawa jak się podpisuje umowy o telefon to automatycznie wyraża się zgodę na przetwarzanie danych osobowych i udostępnienie ich dla telemarketerów. Więc nie kłamcie z tym rodo
sygo
2 lata temu
zawsze dawałem się wygadać takiej osobie i prosiłem żeby jeszcze opowiadała aż do znudzenia. Po jakimś czasie okazało się że nie jestem atrakcyjnym numerem i sami mnie zablokowali. Nikt z naciągaczy już nie dzwoni.
grabarz
2 lata temu
Zakład Pogrzebowy NASZA PRZYSZŁOŚĆ,w czym mogę pomóc - i po rozmowie.
zwyrol
2 lata temu
najlepiej im powiedziec ze jakim cudem sie do ciebie dodzwonili jak nie masz telefonu:)
Zibi
3 lata temu
Wystarczy powiedziec ze sie dodzwonila pPani do USA gdzie przebywam. Rozlaczaja sie natychmiast. Skuteczne nie tylko do telemarkerow ale innego rpdzaju uslug jal banki
a.
3 lata temu
każda rozmowa jest nagrywana, wystarczy nie wyrazić zgody na nagranie
zyx
3 lata temu
Po co kombinować... Dziękuję bardzo, nie jestem zainteresowany. Rozłączać się i blokować.
brajanek
3 lata temu
Nie uważacie, że sądownictwo w Polsce potrzebuje zasadniczych zmian? Podobno to nowe ugrupowanie polskafairplay chce coś z tym zrobić...
JubelFan
3 lata temu
Możemy zarabiać więcej netto – dzięki temu będziemy mogli i więcej oszczędzać i gospodarka będzie mogła szybciej się rozwijać To fragment jednego z postulatów Gwiazdowskiego. Co sądzicie? Są szanse na zmiany?
Zeglarz
3 lata temu
#szóstkagwiazdowskiego jest dużo lepsza w założeniach niż #piątkakaczyńskiego
Tryp
3 lata temu
Chcecie wziąć los w swoje ręce? To stawiajcie na Gwiazdowskiego i fair play.
Taksa
3 lata temu
Dużo ugrupowań obiecywało nam niższe podatki. Z gwiazdowskim i ludźmi w szeregach FairPlay może się to udać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić