Artykuł sponsorowany ... | 

Co wyróżnia iPhone’a od innych smartfonów?

Smartfon jest dziś nieodzownym narzędziem każdego współczesnego człowieka. W jego niewielkiej obudowie zamknięte jest swego rodzaju centrum dowodzenia i zarządzania codziennym życiem – osobistym i zawodowym.

Co wyróżnia iPhone’a od innych smartfonów?
Co wyróżnia iPhone’a od innych smartfonów? (materiały partnera)

Rynek zalany jest obecnie wszelkiego rodzaju smartfonami, a producenci prześcigają się w wypuszczaniu coraz to nowszych wersji swoich flagowych produktów. Biorąc pod uwagę funkcjonalność, jakiej oczekuje się dziś od smartfona – kupno odpowiedniego modelu może się okazać trudne. Podstawową kwestią jest zaś wybór pomiędzy smartfonem a iPhonem. Na jaki telefon się zdecydować i co odróżnia te dwa rodzaje urządzeń? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

1. iPhone
2. Smartfon
3. iPhone – niekwestionowana gwiazda wśród telefonów czy funkcjonalne i przydatne narzędzie?

iPhone

Czym wyróżnia się popularny iphone? Przede wszystkim systemem operacyjnym, na którym oparte jest jego działanie. Jest to system iOS, występujący tylko w urządzeniach, które wyszły pod sztandarem marki Apple. Właściciel marki – Steve Jobs – już w 2007 roku zaprezentował pierwsze modele, które od razu podbiły rynek.

Urządzenie, opatrzone niezwykle rozpoznawalnym logiem w formie nadgryzionego jabłuszka, posiada wbudowaną przeglądarkę Safari Mobile. System jest zaś dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, bezproblemowo i płynnie obsługujący iPhony. Jeżeli chodzi o pobieranie aplikacji, to w systemie iOS użytkownicy mają do dyspozycji sklep o nazwie App Store. Warto nadmienić, że to właśnie na tym systemie funkcjonuje wiele aplikacji czy gier, które nigdy nie były dostępne dla urządzeń, obsługiwanych przez konkurencyjne systemy (np. Android).
Apple oferuje swoim użytkownikom także własne usługi pod postacią dostępnych tylko dla nich aplikacji i komunikatorów (iMessage czy Face Time).

Urządzenia marki Apple cechują się nowoczesnym designem – prosta estetyczna obudowa z biznesowym sznytem. Nie można nie wspomnieć o wbudowanym aparacie – niekiedy jest on głównym powodem, dla którego użytkownicy decydują się na przejście z innych systemów właśnie na iOS. Jakość zdjęć jest bardzo dobra, a funkcjonalność zadowoli każdego amatora fotografii cyfrowej. Z każdym kolejnym wypuszczanym na rynek modelem tych funkcjonalności przybywa – należą do nich między innymi funkcja QuickTake, aparat z obiektywem ultraszerokokątnym, tryb nocny i inne.

Podsumowując; iPhone to telefon o zintegrowanym i zapewniającym dobrą optymalizację systemie iOS, który jest intuicyjny w obsłudze (trzeba się tylko przyzwyczaić do obsługi za pomocą gestów) i charakteryzuje się dość prostym, acz eleganckim, designem. Nie daje wprawdzie zbyt wielu możliwości w zakresie dopasowania interfejsu do własnych preferencji i upodobań, lecz znacznej części użytkowników w ogóle to nie przeszkadza. W pewnym sensie może być nawet zaletą systemu i niejako jego znakiem rozpoznawczym. Zawsze estetyczny, nowoczesny i elegancki, a ponadto dopracowany pod względem funkcjonalności – to właśnie iPhone!

Smartfon

Alternatywą dla iPhone’a jest z kolei smartfon. Oba rodzaje urządzeń są łatwo dostępne, znaleźć je można w sklepie RTV EURO AGD.

W zasadzie smartfon jest ogólną nazwą urządzenia, produkowanego przez różne firmy z sektora elektroniki. Jest to telefon, którego działanie opiera się na systemie operacyjnym Android, stworzonym przez Google. Android jest niezwykle popularny wśród użytkowników urządzeń mobilnych – fakt ten nie jest zaskoczeniem, rozmaite firmy wykorzystują bowiem ów system w swoich smartfonach. Nowa wersja systemu Android pojawia się corocznie u schyłku wakacji. Producent zapewnia natomiast liczne usługi Google, jak na przykład: asystent Google, Gmail, Google Hangouts, Google Pay i wiele innych.

Pobieranie aplikacji odbywa się za pośrednictwem sklepu o nazwie Google Play. W odróżnieniu od iPhone’a smartfony wyposażone w Androida nie dysponują dedykowanymi tylko dla nich aplikacjami – wdrażane przez Google nowości są po prostu dostępne dla wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych. Ponadto Android daje większą swobodę podczas użytkowania oraz duże pole do popisu w zakresie personalizacji: począwszy od wyglądu ikonek po ich ustawienie na ekranie i wszelkie inne kwestie estetyczne.

Czym zatem różni się wspomniane oprogramowanie od omawianego wcześniej iOS? Jako że Android obsługuje tak wiele rozmaitych urządzeń, to siłą rzeczy musi być znacznie bardziej uniwersalny i co się z tym wiąże – nieco mniej dopracowany, niż ma to miejsce w przypadku działającego na zaledwie kilku urządzenia systemu iOS. Na tańszych telefonach system Android bywa więc niestabilny. Zapewnia także mniejszy stopień bezpieczeństwa.

iPhone – niekwestionowana gwiazda wśród telefonów czy funkcjonalne i przydatne narzędzie?

Co by o nim nie mówić – iPhone cieszy się niekwestionowaną popularnością wśród szerokiej rzeszy konsumentów i niekiedy stanowi nawet obiekt pożądania. Podsumowując w kilku słowach powyższe porównanie, można stwierdzić, że jest bardziej dopracowanym i stabilnym systemem operacyjnym niż Android, na którym działają pozostałe smartfony. Zapewnia także większe bezpieczeństwo oraz dedykowane wyłącznie klientom Apple aplikacje oraz usługi. Niemniej jednak daje mniejsze pole manewru, jeśli chodzi o personalizację. Jest także droższy, aczkolwiek cena idzie w parze z jakością i zapewnia bezproblemowe działanie przez lata.

Co zatem wybrać? Wiele zależy od zasobności portfela, jak i osobistych preferencji. Spór pomiędzy zwolennikami Androida oraz iOS’a nie cichnie – zawsze znajdą się tacy, którym jedno rozwiązanie będzie odpowiadało bardziej. Przed podjęciem decyzji warto na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw, by cieszyć się odpowiednim dla naszych potrzeb urządzeniem.

Artykuł sponsorowany ...
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić