Klaudia Stawska| 
aktualizacja 

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega - sprawdź radar burzowy online

0

Dzisiaj w dużej części kraju mogą pojawić się silne burze, a nawet dość do gradobicia. Zastanawiacie się, gdzie jest burza? Radar burzowy online pozwoli przygotować się na zagrożenie. Zobacz, gdzie może wystąpić ulewa w najbliższych dniach.

Gdzie jest burza? Radar online
Gdzie jest burza? Radar online (Materiały prasowe, Łukasz Ogrodowczyk)

Jeszcze dzisiaj burze mogą wystąpić na terenie środkowej, północnej i południowej Polski. Jak ostrzega IMGW burze będą szczególnie intensywne w pasie centralnym od Śląska i Małopolski po wschodnie Pomorze oraz na zachodzie kraju. Miejscami może dość do gradobicia, a nawet jeśli burza nie nadejdzie, to wciąż trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia silnych opadów deszczu.

Noc w większości zapowiada się spokojnie. Burze mogą wystąpić miejscami na północy i południu Polski. Jutro słonecznie - opady mogą mieć miejsce jedynie na północnym-wschodzie naszego kraju. Weekend zapowiada się słonecznie i upalnie, ale burze mogą wystąpić znów w poniedziałek.

Zobacz także: Zobacz też: Grad to poważny problem dla upraw. Odpowiedzią jest działo antygradowe

Radar burzowy online

IMGW ostrzega, że intensywne burze i grad mogą zagrażać zdrowiu i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego jeśli planujecie dłuższy pobyt na świeżym powietrzu, warto wcześniej sprawdzić prognozę pogody. Najlepszym sposobem na dowiedzenie się gdzie jest lub będzie w najbliższym czasie burza są monitory burz online.

Zawsze pod ręką warto mieć aplikację do śledzenia i monitorowania zjawisk atmosferycznych. Innym sposobem jest odwiedzanie serwisów pogodowych oraz monitorów burzowych online. Na mapach satelitarnych widać przemieszczające się chmury burzowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić