aktualizacja 

Rozkładasz fotel w samolocie? Steward ostrzega: To może być niebezpieczne

51

Podczas dłuższych podróży pasażerowie chętnie rozkładają fotele, żeby móc wygodniej się ułożyć i uciąć sobie drzemkę. Steward, który prowadzi konto na TikToku, ostrzega jednak, dlaczego trzeba z tym uważać.

Rozkładasz fotel w samolocie? Steward ostrzega: To może być niebezpieczne
Wielu pasażerów w samolocie ucina sobie drzemkę (Adobe Stock, Matej Kastelic (kasto80@yahoo.com))

Steward Vin dzieli się na TikToku różnymi poradami i przemyśleniami dotyczącymi podróży samolotem. Opowiada pasażerom o swoich spostrzeżeniach z punktu widzenia członka załogi pokładowej.

Fotel w samolocie - rozkładać czy nie?

Ostatnio mężczyzna poruszył temat rozkładania foteli podczas lotu. Jeśli mamy taką możliwość, to oczywiście możemy z niej skorzystać, ale musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii, przede wszystkim pamiętać o osobie, która siedzi za nami.

Vin przyznał, że po pierwsze istotna jest pora dnia. Podczas krótkich lotów, a także dłuższych, które odbywają się za dnia, co do zasady nie powinniśmy foteli rozkładać wcale. Jest to dopuszczalne głównie wieczorem i w nocy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Wyjątkowy region Chorwacji. "Tam nie może brakować atrakcji"

Gdy już decydujemy się na rozłożenie siedzenia, steward podkreśla, żeby zrobić to bardzo ostrożnie, bo inaczej może być to niebezpieczne - nie dla nas, ale dla pasażera siedzącego za nami.

Nie ma potrzeby naciskania przycisku i napierania całym ciężarem ciała na fotel, żeby to odchylić. To może być niebezpieczne. Kiedyś zdarzyło mi się podczas lotu, że jedna z pasażerek miała złamany nos przez to, że osoba przed nią zbyt szybko i nieostrożnie odchyliła fotel - opowiada Vin.

Wideo jest popularne na TikToku, a w komentarzach internauci opisują swoje doświadczenia.

"Kiedyś miałem pękniętą czaszkę, po tym jak pasażerka przede mną rozłożyła fotel, gdy akurat pochylałem się do przodu", "Ja z kolei zawsze kładę głowę na rozkładanym stoliku, więc jak ktoś bez ostrzeżenia rozkłada fotel, zawsze jestem wstrząśnięty" - czytamy. Ktoś inny opowiedział, że przez niefortunne położenie siedzenia uszkodzono mu laptop.

Ekspert lotniczy, Ben Schlappig, zgadza się z oceną Vina, że rozkładanie musi być wykonywane ostrożnie i rozważnie.

W poście na blogu One Mile at a Time stwierdził, że rozkładanie siedzenia jest prawem wszystkich pasażerów, niezależnie od tego, przed kim siedzą.

Dla mnie to całkiem proste. Odchylenie siedzenia, gdy ta funkcja jest dostępna, jest ok. Jeśli jednak zamierzasz rozłożyć fotel, rób to powoli i upewnij się, że osoba za tobą o tym wie - skomentował.
Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić