Ten błąd podczas wakacji popełnia sporo kobiet. Nigdy tak nie rób

29

Nie wyobrażasz sobie wakacji bez ukochanych kolczyków czy pierścionków? Badania wykazują, że sporo osób gubi je w trakcie wypoczynku, a jeszcze więcej niszczy. Jak temu zapobiec?

Ten błąd podczas wakacji popełnia sporo kobiet. Nigdy tak nie rób
Warto zadbać o biżuterię w trakcie urlopu (Adobe Stock)

Biżuteria na urlopie to dla wielu must have. Gorzej, jeśli kolczyk się zgubi, a bransoletka zniszczy. Wtedy humor na wakacjach się psuje i trzeba kupić nową biżuterię. Ale są sposoby na to, by o swoje małe skarby zadbać przed podróżą i w jej trakcie.

Jak dbać o biżuterię na wakacjach?

Eksperci zalecają, by ulubioną biżuterię przede wszystkim po prostu ubezpieczyć. Wiele osób o tym nie myśli, a to błąd.

Robert Cuom z Hatton Jewellers powiedział w rozmowie z Daily Mail, że podczas wakacji należy bezwzględnie pamiętać także o tym, że słońce i chlor niszczą biżuterię.

- Upewnij się, że krem ​​​​do opalania jest w pełni wchłonięty przez twoją skórę, zanim założysz biżuterię - mówił.

Dodał, że chlor uszkadza i odbarwia metale szlachetne, powodując ich osłabienie. Srebro może również matowieć w kontakcie z chlorem. - Pływanie w morzu jest również dalekie od ideału, ponieważ słona woda może zniszczyć biżuterię, co może prowadzić do jej osłabienia - ostrzegł ekspert.

Splątane łańcuszki

Jedną z rzeczy związanych z biżuterią, która może nas zdenerwować jest znalezienie splątanych naszyjników czy bransoletek. Niektórzy twierdzą, że najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest użycie siedmiodniowych pudełek na tabletki. Należy to każdej przegródki włożyć jedną bransoletkę czy naszyjnik i dzięki temu unikniemy splątania.

Jest jeszcze lepszy patent - przewlekanie naszyjników przez słomki. Wiele stewardes poleca też pokrycie łańcuszków czy bransoletek folią spożywczą.

A wy, jakie macie patenty na ochronę biżuterii w podróży?

Zobacz także: Wisiorek z jaskini Stajnia sprzed 41,5 tys. lat. Odkrycie z Polski światową sensacją
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić