Karol Wiak| 

Zimą tylko w góry? Coraz więcej turystów wybiera polskie morze!

3

Góry nie są już jedyną opcją braną pod uwagę, jeśli chodzi o urlop podczas Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i ferii zimowych. Okazuje się, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się polskie morze!

Zimą tylko w góry? Coraz więcej turystów wybiera polskie morze!
Sopot (PAP, Adam Warżawa)

Czy Bałtyk może być atrakcyjnym miejscem do wypoczynku o innej porze roku niż lato? Okazuje się, że coraz więcej osób lubi wypoczywać tu zimą. Dzieje się tak z wielu powodów. Na korzyść nadbałtyckich miejscowości przemawia fakt, że jest taniej, dominuje tu cisza i spokój, a powietrze jest wypełnione największą ilością jodu, co wpływa na samopoczucie i zdrowie. To również zima stwarza niezwykłe warunki do tego, by każdy mógł spędzić czas tak, jak najbardziej lubi - odkrywając okolicę, odwiedzając zabytkowe miejscowości, które są nieco mniej tłumne niż w sezonie letnim, czy też po prostu korzystając z wszelkich atutów nadmorskiego klimatu.

Bałtyk popularny wśród turystów

Zainteresowanie miejscowościami nadmorskimi w sezonie zimowym jest dobrze widoczne w portalu Nocowanie.pl. Co prawda w ścisłej czołówce znajdują się miejscowości tatrzańskie, karkonoskie i bieszczadzkie, jednakże nie brakuje tu popularnych miejscowości, znajdujących się nad polskim morzem. Najchętniej wybierane są tu Gdańsk, Łeba czy Kołobrzeg.

Gdańsk wraz z całym Trójmiastem stwarza wspaniałe warunki do wypoczynku, zarówno dla miłośników zabytków, jak i każdego, kto lubi podziwiać uroki morza zimową porą. To również miejsce, w którym odbywają się liczne wydarzenia i imprezy. Turyści, planujący swój pobyt, najczęściej wybierają tu apartamenty, kwatery i pokoje. W przypadku trudności ze znalezieniem noclegu w Gdańsku, chętnie rezerwowane są również apartamenty w Sopocie, które sprostają oczekiwaniom każdej grupy turystów.

Łeba zachwyca klimatem, spokojem, piękną plażą i Słowińskim Parkiem Narodowym, po którym spacer zimową porą będzie czymś naprawdę wyjątkowym. Popularność Kołobrzegu również nie jest tu przypadkowa - wspaniała plaża, doskonale rozwinięta baza noclegowa i liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi - wszystko to sprawia, że ta popularna miejscowość na Pomorzu Zachodnim, jest chętnie odwiedzana również zimą.

Spokój, wytchnienie i największa ilość jodu w powietrzu

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, powodów, dla których turyści chętnie podróżują nad morze zimą, jest całe mnóstwo. Sporo osób wybiera właśnie ten kierunek, by uwolnić się od turystycznego zgiełku, znaleźć spokój, wytchnienie i skorzystać z klimatu, który to właśnie zimą jest najbardziej sprzyjający.

Niezależnie od tego, czy turyści zdecydują się na nocleg w apartamentach w Sopocie, czy pobyt w kwaterach i pokojach w Darłowie, ilość jodu w nadmorskim powietrzu jest wszędzie taka sama. Jego właściwości w szczególności powinny docenić osoby, mające problem z układem oddechowym i odpornością.

Do tego kilometry pustych plaż, zapach sosen i morskiej wody - wszystko to sprawia, że zimowy wypoczynek nad morzem jest czymś wyjątkowym i pozwala w pełni zapomnieć o codziennych trudnościach.

W poszukiwaniu bursztynu

Zimowy wyjazd nad morze to również dobra okazja, by na popularnych plażach znaleźć prawdziwy skarb w postaci bursztynu. To właśnie od listopada do marca nad polskim morzem najczęściej pojawia się sztorm, który zwiększa szanse na to, że kolejnego dnia turystom uda się znaleźć prawdziwe "złoto Bałtyku", jakim bez wątpienia jest bursztyn.

Zimową porą na polskim wybrzeżu wieją silniejsze wiatry, a wysokie fale naruszają spoczywające na dnie morza złoża, dlatego na brzeg trafiają większe i cenniejsze okazy bursztynu. W tym celu warto jest przede wszystkim wybrać się do Jantaru i na całą Mierzeję Wiślaną, które słyną z bursztynowego bogactwa.

Odkrywanie nadmorskich atrakcji

Wśród turystów portalu Nocowanie.pl, najchętniej wybieranym miejscem do zimowego wypoczynku nad morzem jest Trójmiasto.

Oprócz pięknych plaż i możliwości zimowych spacerów nad brzegiem morza, to właśnie w Gdańsku, Gdyni, czy w Sopocie, każdy ma niepowtarzalną możliwość, by odkryć wspaniałe trójmiejskie zabytki. W Gdańsku obowiązkowa będzie wizyta na Starym Mieście, czy w Europejskim Centrum Solidarności. W Sopocie każdy koniecznie powinien się wybrać na molo, czy słynny Monciak, natomiast będąc w Gdyni, warto wyruszyć na Skwer Kościuszki oraz na molo w Orłowie i Klif Orłowski.

Czy morze jest dobrą opcją na zimowy wyjazd? Jak najbardziej! Każdy, kto zdecyduje się na wypoczynek w tej części kraju, na pewno nie będzie miał powodów do narzekań!

Autor jest dziennikarzem serwisu Nocowanie.pl.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zobacz także: Tysiące kul trawy Neptuna na plaży. Niezwykłe nagranie z Hiszpanii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić