30 dni nie jadła cukru. Oto co się zmieniło

209

Arielle Calderon postanowiła zrezygnować z cukru. Przez 30 dni nie spożywała żadnego produktu, który zawiera ten składnik. Efekty były niesamowite. Kobieta straciła 8 cm w talii, odzyskała dobre samopoczucie i zaoszczędziła pieniądze.

30 dni nie jadła cukru. Oto co się zmieniło
(Facebook)

Dieta bez cukru

Arielle była silnie uzależniona od cukru i nie potrafiła powstrzymać się od jedzenia słodyczy. Żeby zwalczyć ten niezdrowy nawyk i zadbać o sobie, postanowiła przeprowadzić 30-dniowy detoks.

Kobieta zrezygnowała nie tylko ze słodyczy, ale także z produktów, które mogą zawierać cukier. Odstawiła makarony, pieczywo, napoje gazowane, alkohol, a nawet w znacznym stopniu owoce.

Jej dieta zawierała dużą ilość warzyw, jajek, kaszy oraz mięso. Jadła posiłki zarówno lekkie jak np. sałatki czy koktajle warzywne, ale i bardziej syte, które zawierały zdrowe tłuszcze.

Posiłki przygotowywała z wyprzedzeniem, żeby mogła poradzić sobie z nagłymi napadami głodu i w każdej chwili go zaspokoić.

Naprawdę nie mogę uwierzyć, że wytrzymałam cały miesiąc bez cukru. Na początku to było piekielnie ciężkie, ale teraz to dla mnie naturalne, co jest niesamowite – podsumowała kobieta po zakończeniu detoksu.

Efekty diety bez cukru

Efektem diety bezcukrowej była utrata zbędnych kilogramów i lepsze samopoczucie. Arielle straciła 8 cm w talii, poza tym zyskała więcej energii i jak sama przyznaje, nawet zaoszczędziła trochę pieniędzy.

Dziewczyna po zakończeniu tego zdrowotnego wyzwania dalej stosuje jadłospis, w którym cukier występuje sporadycznie.

Nie od wczoraj dietetycy na całym świecie ostrzegają przed tragicznymi konsekwencjami spożywania regularnie dużych ilości cukru. Nadwaga, otyłość, nadpobudliwość, rozdrażnienie, duże wahania insuliny we krwi, senność i problemy z koncentracją, to tylko niektóre problemy zdrowotne, do których prowadzi dieta obfitująca w cukier.

Zobacz też: Ostrzeżenie z IMGW. To będzie ciężka wiosna. Pogoda długoterminowa

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić