Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|
aktualizacja

Jeden z pierwszych objawów niewydolności serca. Wykonaj prosty test

33
Podziel się:

Znajomość objawów zastoinowej niewydolności serca może uratować nam życie. Gdy serce nie pracuje na pełnych obrotach, wówczas organizm wysyła ciche sygnały.

Znajomość objawów zastoinowej niewydolności serca może uratować nam życie
Znajomość objawów zastoinowej niewydolności serca może uratować nam życie

Przy zastoinowej niewydolności serca, centralny narząd układu krążenia nie produkuje odpowiedniej ilości krwi. Ta dolegliwość może dawać różne, czasem nietypowe i mylące objawy. Pierwszy objaw zastoinowej niewydolności serca to problemy z oddychaniem, które pojawiają się coraz częściej i występują nawet podczas wykonywania prostych, codziennych czynności. Tego rodzaju zaburzenia są spowodowane złą kondycją serca i cofaniem się krwi do płuc. Zdarza się, że trudności ze złapaniem oddechu pojawia się, nawet kiedy chory odpoczywa. Temu objawowi nierzadko towarzyszy ciągłe zmęczenie i osłabienie.

Mniej charakterystycznym symptomem zastoinowej niewydolności serca jest opuchlizna stóp i łydek. Jeżeli masz problem z założeniem butów, które do tej pory były luźne, to być może cierpisz na dolegliwości związane z układem sercowo-naczyniowym. Żeby sprawdzić, czy w twoich nogach nagromadził się płyn powodujący obrzęk, mocno naciśnij skórę na łydce. Jeśli wklęsły ślad powstały na skutek tej czynności przez dłuższy czas będzie się utrzymywał, to lepiej udaj się do specjalisty.

Kolejnym nietypowym symptomem choroby serca może być uporczywy kaszel, który łatwo pomylić z przeziębieniem lub sezonową alergią. U pacjentów z zastoinową niewydolnością serca płyn może się odkładać zarówno w kończynach, jak i w płucach.

Poza kaszlem chorzy skarżą się również na posapywanie. Są to typowe objawy astmy i zapalenia oskrzeli. Gdy kaszel nie ustępuje i staje się silniejszy podczas nocnego odpoczynku, może oznaczać ostry obrzęk płuc. Objaw ten stwarza zagrożenie dla naszego życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
MX36
6 miesięcy temu
a ten przystojniak na zdjęciu pod głównym tytułem hmmm co jemu dolega?
#NAGLE
6 miesięcy temu
nieznana przyczyna nowa jednostka chorobowa wykryta wsrod Szczepanow objawia sie szybkim wyruszeniem w ostania prosta
#NAGLE
6 miesięcy temu
nieznana przyczyna nowa jednostka chorobowa wykryta wsrod Szczepanow objawia sie szybkim wyruszeniem w ostania prosta
emeryt.
6 miesięcy temu
Co wspulnegoma, ten artykuł zmedycyną?
Tede
6 miesięcy temu
Od kiedy serce produkuje krew?
Jan serce
6 miesięcy temu
A może to serce a omikron? Objawy pasują
Mir
6 miesięcy temu
gdy ma się te wszystkie objawy to z reguły potrzebne leczenie szpitalne , lecz niestety nie można się do niego dostać , bo rząd ma klapki na oczach i wszędzie C19 widzi . Przez to jest tyle nadmiarowych zgonów nie związanych z modną chorobą a przypisywaną żeby straszyć ludzi i napuszczać na siebie
miti
6 miesięcy temu
Od kiedy serce produkuje krew ?
Bzz
6 miesięcy temu
Artykuł jest bardzo dziwny, jakby niewydolność serca była tak błachą chorobą że trzeba robić specjalne testy z łydką aby ją wykryć, tymczasem, niewydolność zauważy każdy dużo wcześniej, po tak prostych symptomach jak szybkie męczenie się, przyspieszony puls i inne
Pola
6 miesięcy temu
Pierwszym objawem jest ręka opuchnięta po zastrzyku... Później pojawiają sie następne. Czasem nie zdążą...
Romek
6 miesięcy temu
"Jeśli wklęsły ślad powstały na skutek tej czynności przez dłuższy czas będzie się utrzymywał, to lepiej udaj się do specjalisty." Dłuższy czas to 10 sekund, 1 godzina czy 2 dni a może 2 sekundy? Artykuł na linijki do zapłacenia.
Copyright
6 miesięcy temu
Mi te objawy przypominają ciotki, które po kolacji wigilijnej zawsze miały problemy z opuchniętymi stopami, łydkami, brzuchami. Ponadto sapaly i ciężko oddychały, a na mrozie to i kaszlały. I tak to trwało i trwa nadal od kilkudziesięciu lat.. Zatem.. co dalej?..
Ech
6 miesięcy temu
Nie panikujcie ,zawsze można liczyć na mejze .On wszystko wyleczy .
23:59
6 miesięcy temu
żeby zareagować, to trzeba być sprawnym(umysłowo, napęd). Tymczasem każdy kontakt z wirusem to skrzepy, mŋła, wegetacja. I trzeba wiedzieć. Opuchnięte nogi to znak, ale i tak nie dla każdego. A kaszel czy zadyszka przy NIEKTÓRYCH CZYNNOŚCIACH , to np. astma, czy coś też, alergeny,dezodoranty, brak magnezu i potasu, różnie. Wirus to mocny alergen i postarzacz.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić