Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kornelia Ramusiewicz
|
aktualizacja

Nie gotuj tak ryżu. Jeden błąd zamienia go w trujący dodatek

87
Podziel się:

Ryż to cenne źródło witamin z grupy B, witaminy E uznawanej za witaminę młodości oraz błonnika. Eksperci ostrzegają jednak, by zrezygnować z tak popularnego w Polsce ryżu w plastikowych woreczkach. I nie chodzi tu tylko o względy ekologiczne.

Nie gotuj tak ryżu. Jeden błąd zamienia go w trujący dodatek
Ryż w torebkach zawiera bisfenol A (oilchai)

Po ryż chętnie sięgają osoby będące na diecie. Przede wszystkim ze względu na zawartość błonnika. Jest też wolno trawiony, dzięki czemu zapewnia uczucie sytości na dłużej. W dodatku ten lekkostrawny dodatek można przygotować szybko i w bardzo prosty sposób.

Jednak eksperci alarmują, by lepiej zrezygnować z gotowania ryżu w plastikowych woreczkach, gdyż może być to szkodliwe dla naszego zdrowia. Przede wszystkim chodzi o bisfenol A, który jest używany do produkcji tworzyw sztucznych, m.in. opakowań, pojemników, foliowych torebek, butelek, rękawów do pieczenia czy puszek. Związek ten może przenikać do żywności, zwłaszcza jeśli poddaje się ją obróbce termicznej w wysokich temperaturach.

I chociaż bisfenol A nie wpływa na smak potraw, to nie pozostaje obojętny dla naszego organizmu. Naukowcy dowodzą, że może zaburzać pracę układu hormonalnego, zwiększa ryzyko rozwoju otyłości, a także negatywnie wpływa na pracę tarczycy - może dojść nawet do uszkodzenia narządu. Niektóre badania potwierdziły także jego rakotwórcze działanie. Dodatkowo bisfenol A negatywnie wpływa na libido i w niektórych przypadkach odpowiada za problemy z płodnością. Udowodniono, że przyspiesza dojrzewanie płciowe u dziewczynek.

Opinie w tej kwestii są jednak podzielone, a producenci stosujący bisfenol A twierdzą, że gdyby był aż tak niebezpieczny, to nie byłby dopuszczony do obrotu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
Zbyszek
4 miesiące temu
Gdzie służby państwa jeżeli oficjalnie dopuszczona jest do sprzedaży trucizna.
Nie rozumiem
4 miesiące temu
Dziwi mnie jedno , skoro niebezpieczne dla zrowia dlaczego jest dopuszczalne. Gdzie są odpowiednie służby ?????? Mamy zakazy aborcji, zakaz tabletek antykoncepcyjnych ,niedługo zakaz rozwodów a co najważniejsze to nas trują
Anna
4 miesiące temu
To po jakiego grzyba jest na to pozwolenie, zeby pakować żywność w woreczki, butelki, puszki z zawartoscią bisfenolu
Opinia.
4 miesiące temu
Ostatnie zdanie artykułu powala. Wiele trujących dodatków dopuszczono do użytku. Przeczytaj chociażby skład wędliny że sklepu. Tego w ogóle nie powinno się jeść. A tego, kto to produkuje, podać do sądu.
Władysław
4 miesiące temu
Przestałem jeść ryż, kiedy zaczęło mi się robić coś dziwnego z oczami.
XXX
4 miesiące temu
Najbardziej trujący jest portal o2.!!!!!
jaja
4 miesiące temu
ani razu nie gotowałam folii, fe:)
Rane
4 miesiące temu
To kto dopuszcza do sprzedaży co truje
heh
4 miesiące temu
Ale woda po gotowanym ryżu leczy raka! Tak tu pisali niedawno, więc to musi być.... prawda?
Wwwww
4 miesiące temu
Taaaaaa, kiedyś jeden mądry powiedział, że Rząd nie może odpowiadać za wyżywienie i leczenie. Bo będzie zarabiał na jednym i drugim. 😀😀😀
Ha!
4 miesiące temu
Producenci stosujący bisfenol A twierdzą, że gdyby był aż tak niebezpieczny, to nie byłby dopuszczony do obrotu. I tyle w temacie.
Nie jestem ma...
4 miesiące temu
Nie rozumiem, po co komu taka torebka, chyba dla masochistów, którzy lubią parzyć sobie palce. Ryż wystarczy zalać warstwą wody 2x tak, jak warstwą ryżu, w razie czego nieco wody dodać lub zdjąć pokrywkę i na koniec niczego nie trzeba wylewać, ani wyrzucać. A na dodatek w czasie gotowania do ryżu można dodac jakieś przyprawy, grzyby, warzywa - co przyjdzie do głowy.
Uuuuuu
4 miesiące temu
Nie rób tego,nie gotuj tamtego!!! Dlaczego mimo powtornych artykułów o ryżu ,czy kaszy,żadna państwowa komórka nie zakazala producentaom pakowania i sprzedaży artykułów w woreczkach???? DLACZEGO!!!!
Mir
4 miesiące temu
Ja gotuję bo to wygodne . Szkodliwe może i jest , ale co teraz mamy zdrowe , wszędzie chemia .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić