aktualizacja 

Nie mamy dobrych wieści. Nadchodzą koszmarne dni

3

Jesteś meteopatą? Jeśli tak, to nie mamy dobrych wieści. Musisz się przygotować na bardzo trudne dni, w których towarzyszyć ci będą przeróżne dolegliwości. Przyczyną będzie między innymi olbrzymi spadek ciśnienia.

Nie mamy dobrych wieści. Nadchodzą koszmarne dni
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

Osoby wrażliwe na zmiany pogody mają przed sobą trudne dni. Dotychczas wysokie ciśnienie zaczęło gwałtownie spadać. Jest to konsekwencja odsuwania się na wschód wyżu i zbliżania się niżu z zachodu.

W największym tempie ciśnienie będzie spadać w czwartek (3 listopada) po południu i wieczorem. To zjawisko jest również prognozowane na noc z czwartku na piątek (3/4 listopada). Tempo spadania ciśnienia może wynieść nawet 1 hPa w ciągu 2-3 godzin. Przez 30 godzin ciśnienie spadnie zatem średnio o 10-15 hPa!

Najszybciej ciśnienie obniżać się będzie na Dolnym Śląsku. Tam spadek sięgnie nawet 20 hPa. Dla porównania na Mazurach i Podlasiu spadnie najmniej, zaledwie o 5 hPa. Obecnie barometry pokazują od 1020 do 1025 hPa, a za dobę będą od 1005 do 1010 hPa - informuje portal twojapogoda.pl.

W piątek (4 listopada) ciśnienie obniżać się będzie już znacznie wolniej. W nocy z piątku na sobotę (4/5 listopada) zacznie natomiast bardzo szybko rosnąć. W międzyczasie mają wystąpić opady deszczu czy wahania temperatury. Ponadto możliwe są większe porywy wiatru i wzrost wilgotności powietrza.

To koszmar dla meteopatów

Meteopaci będą przeżywać bardzo trudne dni. Osoby wrażliwe na zmiany warunków atmosferycznych muszą przygotować się na łamanie w kościach, bóle głowy, rozkojarzenie, senność, ale i powolniejszą reakcję na rozmaite bodźce.

Seniorzy cierpiący na choroby układu krążenia mogą odczuć nasilenie się objawów chorobowych, a także stanów bólowych. W taką aurę pogotowie wyjeżdża na wezwania znacznie częściej niż zazwyczaj, i to nie tylko do osób chorych - zauważa wspominany wcześniej serwis.
Zobacz także: Rozpacz w samolocie. W kokpicie pojawiły się kłęby dymu
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić