Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|
aktualizacja

Nigdy nie pakuj w nią kanapek. Powód cię przerazi

123
Podziel się:

Wiele osób zawija kanapki i inne produkty do zjedzenia na wynos w folię aluminiową. Jest to z pewnością bardzo wygodny sposób pakowania jedzenia, ale jednak szkodliwy dla zdrowia. Dowiedz się, dlaczego nie powinniśmy tego robić.

Nigdy nie pakuj w nią kanapek. Powód cię przerazi
Unikaj folii aluminiowej do pakowania żywności (Licencjodawca, Simon McGill)

Folię aluminiową można znaleźć praktycznie w każdej polskiej kuchni. Jest wykorzystywana m.in.: do przyrządzania mięsa, ryb i warzyw na grillu, pieczenia ciasta w piekarniku, przykrywania gorących dań i przechowywania żywności w lodowce. Bardzo często w folię aluminiową pakowane jest jedzenie na wynos. Warto jednak pamiętać, że zawijając w nią kanapki, warzywa czy owoce szkodzimy naszemu zdrowiu.

Aluminium to tak naprawdę glin. Zbyt wysokie stężenie tego pierwiastka może działać toksycznie na nasz organizm. Wprawdzie większość glinu jest wydalana razem z moczem, ale dla osób z chorymi nerkami może być on bardzo niebezpieczny.

Kumulacja tego pierwiastka w komórkach zwiększa ryzyko alzheimera, osteoporozy, zaburzeń hormonalnych i problemów z układem rozrodczym. Im dłużej żywność ma bezpośredni kontakt z folią aluminiową, tym więcej toksycznej substancji do niej przenika.

W folię nie należy zawijać zwłaszcza kwaśnych produktów spożywczych, które po wejściu w reakcję z aluminium tworzą szkodliwe sole glinu. W ten sposób nie powinny być pakowane m.in.: owoce cytrusowe, kapusta kiszona, ogórki kiszone, pomidory i jabłka.

Dotyczy to również kanapek zawierających tego typu produkty oraz jedzenia z dużą ilością przypraw. W trosce o swoje zdrowie folię aluminiową najlepiej zastąp papierem śniadaniowym lub pojemnikami wielokrotnego użytku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
PND
4 tyg. temu
W folię aluminiową pakują też dragi. Wygrzalem prosto w kanał kilo fety i browna - potem przestalem (no może raz na kwartał bo nie ma nic lepszego) i nic mi nie jest- jestem zdrowy jak byk.
Brutalfruit
4 tyg. temu
Aluminium to łacińska nazwa glinu. Obrazowo można powiedzieć, że łatwo reaguje z produktami kwaśnymi. Dezodoranty z aluminium mogą powodować powiększenie węzłów chłonnych.
Beatrycz12
4 tyg. temu
Fake news!!!!!!! Glin jest METALEM OBOJĘTNYM, nie zachodzi ŻADNA reakcja z organizmem, NIE JEST TOKSYCZNY.
KUBA
4 tyg. temu
WSZYSTKIE SOKI W KARTONACH IZOLOWANE SĄ FOLIĄ ALUMINIOWĄ W ŚRODKU !!!
Dariusz
4 tyg. temu
Aluminium w żywności złe, a w antyperspirantach już dobre? Rak piersi można śmiało łączyć z powszechnością antyperspirantów, bo w końcu wszystkie, nawet te tzw "naturalne" w kamieniu są na bazie związków aluminium. Jedyny dobry i zdrowy antyperspirant to roztwór o maksymalnym stężeniu soli magnezu.
Bajer03
4 tyg. temu
Tyle chemii mamy już w jedzeniu że chyba opakowanie nam już nie zaszkodzi o ile go nie zjemy wraz z kanapką;)
Natka
4 tyg. temu
Dziś wszystko jest nie zdrowe kto by o tym wiedział gdyby nie internet
Piffo
4 tyg. temu
Miłośnicy Piany z puszki to je nie zdrowe! Tylko butelka i nie żaden PET.
Alla
4 tyg. temu
Aluminium w postaci mikro pasków jest czasem spuszczane z samolotów i zatruwa powoli ekosystemy. Dużo o tym czytałam. I o chemitrials tez. Ludzie celowo się wyniszczającą. Planeta się przeludnia. Ludzie opamiętajcie się. Kościoły się wyludniaja. Pogoda się zmienia. Nie używajmy aluminium. Garnki tylko emaliowane, sztućce tylko metalowe. Aluminium to produkt diabła!
Ollo
4 tyg. temu
Aluminium jest b. Niezdrowe także jest w niektórych dezodorantach. Są liczne badania na jego szkodliwy wpływ.
Yak
4 tyg. temu
To je amelinum!
Doda
4 tyg. temu
Nie przeraziłam się wcale.
Czepliwy belf...
4 tyg. temu
"Aluminium to tak naprawdę glin" Zdanie na medal.Z aluminium, czyli z glinu.
A von
4 tyg. temu
Uwielbiam czytać komentarze, to lepsze niż oglądanie kabaretów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić