Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Pojawiają się pod oczami. Gdy je zauważysz, biegiem do kardiologa

36
Podziel się:

Kłucie w klatce piersiowej i drętwienie lewej strony ciała to typowe sygnały świadczące o złej kondycji naszego serca. Istnieją także inne objawy chorób układu krążenia. Dowiedz się, które niecodzienne symptomy mogą oznaczać, że należy jak najszybciej udać się do kardiologa.

Objawy chorego serca
Objawy chorego serca

5 nietypowych objawów oznaczających chore serce

Xanthoma to choroba objawiająca się podskórnymi guzkami, które pojawiają się na górnej lub dolnej powiece, zazwyczaj w okolicach nosa. Te zmiany wyglądają jak żółte kępki i oznaczają, że stężenie złego cholesterolu LDL we krwi jest za wysokie, co zagraża naszemu sercu.

Sztywnienie kręgosłupa to również jeden z objawów chorego serca. Zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa nierzadko jest związane ze schorzeniami układu krążenia takimi jak udar lub niewydolność serca. ZZSK to choroba, która podnosi ryzyko zapalenia aorty i osierdzia oraz choroby niedokrwiennej serca.

Krwawiące dziąsła mogą oznaczać słaby przepływ krwi w naszym organizmie. Naukowcy z Wielkiej Brytanii udowodnili w swoich badaniach, że bakterie atakujące dziąsła dostają się do krwiobiegu i wpływają na tworzenie się zakrzepów. Taka sytuacja może doprowadzić do zatoru w naczyniach krwionośnych, a nawet do zawału serca.

Często występujące migreny mogą sygnalizować chorobę wieńcową lub nadciśnienie tętnicze. Jeżeli regularnie odczuwamy pulsujący ucisk w głowie, któremu towarzyszą nudności, to niezwłocznie powinniśmy zgłosić się do lekarza. W grupie podwyższonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych są szczególnie kobiety, które skarżą się na tego rodzaju dolegliwości.

O tym, że nasze serce nie jest w najlepszej formie, może świadczyć opuchlizna na stopach i kostkach. Zaburzenie pracy serca lub jego wada powoduje problemy z pompowaniem krwi, co sprawia pojawienie się obrzęku na kończynach dolnych. Opuchlizna oznacza także zbyt wysokie ciśnienie w żyłach, wywołane zatrzymywaniem się wody i sodu w naszym organizmie.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
PanTu
8 miesięcy temu
Lekarze powinni mieć płacone od wyleczonego pacjenta a nie leczenie w nieskończoność. Nakłady rosną na chorą służbę zdrowia a to i tak nic nie zmienia. Ważniejsze są procedury niż dobrze leczony pacjent. Dziwne to jest ze urzędnik układa procedury a lekarz musi je respektować wbrew przysiedze która składał.
J.....233
8 miesięcy temu
Przecież nikt nikogo na siłę nie trzyma w pracy? a jak się coś nie podoba to kilof, taczki i.. do kamieniołomu lub robotnik drogowy tam dobrze płacą 🤑
Maria
8 miesięcy temu
Tak, lekarze mają za dużo?????? A od kogo???? To wy im dajecie koperty do kieszonki bo jak dacie to macie czyste sumienie, lekarz zrobi to lepiej, masakra!!!!! A potem macie pretensje
An.ja
8 miesięcy temu
nie popieram strajku pielegniarekpielegniarek ilekarzy. Natomiast popieram ratowników. Takie zdanie wyrobiłam sobie po dwóch ostatnich, osobistych pobytach w szpitalu, po chorobie syna, który jest niepełnosprawny i po leczeniu w szpitalu mojej mamy. Wczoraj miała urodziny, które obchodziłam przy jej grobie. Poszła do szpitala z wrzodami a po 9 dniach skończyło się covidem i 2 tygodniowa śpiączka a następnie sepsa i zgon. Bez pożegnania, bez odwiedzin. France pielęgniarki nawet nie pozwoliły jej dzwonić do domu, bo się skarży. Tak, skarżyła się, że... eh co tu mówić. Płacze od blisko roku
Samodzielne m...
8 miesięcy temu
To Warszawiacy. Mają teraz dostęp do lekarzy i opiekę pielęgniarską 24h. wkoncu
Hal
8 miesięcy temu
Żadnych podwyżek dla pielęgniarek. Podwyżki należą się tylko paniom salowym to one ciężko pracują.
Marika
8 miesięcy temu
Szukałam porady u okulisty, na Fundusz termin za 3 miesiące z ciałem obcym w oku, w tej samej poradni prywatnie, u tego samego lekarza wizyta na drugi dzień, teraz mam dwie kartoteki,To nie jest normalne!!! To jest chore
Gość
8 miesięcy temu
Dostają kasę za nic. Pacjent raz na 5 lat przyjdzie do przychodni i o skierowanie na badania musi się wykłócać. Za niego kasa leciała do przych. Żyją b. dobrze.Wsxyscy mają chałupy pobudowane i wojaże na codień. W Kamasze ich , jak to kiedyś powiedziano. Lenie i cwaniacy. Jak chcą wyjeżdżać za granicę to niech zwracają kasę za studia.
Hoto
8 miesięcy temu
Lekarze zarabiają krocie i ciągle im mało. Pazerni pracują w kilku miejscach, jakby się nie mogli napaść. Na wizyty notorycznie spóźniają się po 2 godziny, pacjenci nieraz starzy i chorzy gnieżdżą się w korytarzach,a lekarze jak przyjdą tak dużo spóźnieni nawet nie przeproszą, dawniej byłoby to nie do pomyślenia. Lekarze ludzi nie leczą, tylko zarabiają. Pacjenta nie wysłuchują, co mu dolega tylko wykonują rutynowe badania i przepisują leki, za przepisanie których otrzymują gratyfikacje, a nie które są dobre dla chorego. Szkoda gadać, służbę zdrowia lepiej omijać szerokim łukiem, a swoją chorobę lepiej znaleźć po objawach w internecie, oczywiście jeżeli nie jest to coś groźnego.
Popo ważnie
8 miesięcy temu
Przez cowid 19 minie klientów chorych szt, się liczą, a nie wyleczyć chorego, kupuj w tej aptece, leków więcej jak litanja wszystkich świętych
SUBITO !
8 miesięcy temu
POMPOWANIE KASY NIEEEEEEEEEEEEE !!!!!!! W SŁUŻBĘ ...."ZDROWIA" ALE W LECZENIE POLAKÓW !!!!!!!!!!!!
Lidka
8 miesięcy temu
Wszyscy piszący mają rację.Ciagle lekarze i pielęgniarki mają mało i mało.Prywatnie pobada coś tam i 150zlotych za 10 minut.Kto tak ma?W szpitalu to różnie.Brakuje ludzi z empatią.Sa wyjątki, jak szeleszczą banknoty to ludzie się zmieniają.
Jaaa
8 miesięcy temu
Idziesz do ośrodka POZ. Na NFZ. Lekarz daje ci skierowania na badania. Część jest płatna. Dlaczego? Przecież płacę składkę. Na NFZ nawet poziomu magnezu bez kasy nie można zbadać.
enriko
8 miesięcy temu
Służba zdrowia to druga po sądownictwie instytucja która podlega reformie . Jeżeli kiedyś temu rządowi uda się zreformować te dwie instytucje to w Polsce będzie się żyło jeszcze lepiej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić