Pojawiają się pod oczami. Gdy je zauważysz, biegiem do kardiologa

106

Kłucie w klatce piersiowej i drętwienie lewej strony ciała to typowe sygnały świadczące o złej kondycji naszego serca. Istnieją także inne objawy chorób układu krążenia. Dowiedz się, które niecodzienne symptomy mogą oznaczać, że należy jak najszybciej udać się do kardiologa.

Objawy chorego serca
Objawy chorego serca

5 nietypowych objawów oznaczających chore serce

Xanthoma to choroba objawiająca się podskórnymi guzkami, które pojawiają się na górnej lub dolnej powiece, zazwyczaj w okolicach nosa. Te zmiany wyglądają jak żółte kępki i oznaczają, że stężenie złego cholesterolu LDL we krwi jest za wysokie, co zagraża naszemu sercu.

Sztywnienie kręgosłupa to również jeden z objawów chorego serca. Zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa nierzadko jest związane ze schorzeniami układu krążenia takimi jak udar lub niewydolność serca. ZZSK to choroba, która podnosi ryzyko zapalenia aorty i osierdzia oraz choroby niedokrwiennej serca.

Krwawiące dziąsła mogą oznaczać słaby przepływ krwi w naszym organizmie. Naukowcy z Wielkiej Brytanii udowodnili w swoich badaniach, że bakterie atakujące dziąsła dostają się do krwiobiegu i wpływają na tworzenie się zakrzepów. Taka sytuacja może doprowadzić do zatoru w naczyniach krwionośnych, a nawet do zawału serca.

Często występujące migreny mogą sygnalizować chorobę wieńcową lub nadciśnienie tętnicze. Jeżeli regularnie odczuwamy pulsujący ucisk w głowie, któremu towarzyszą nudności, to niezwłocznie powinniśmy zgłosić się do lekarza. W grupie podwyższonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych są szczególnie kobiety, które skarżą się na tego rodzaju dolegliwości.

O tym, że nasze serce nie jest w najlepszej formie, może świadczyć opuchlizna na stopach i kostkach. Zaburzenie pracy serca lub jego wada powoduje problemy z pompowaniem krwi, co sprawia pojawienie się obrzęku na kończynach dolnych. Opuchlizna oznacza także zbyt wysokie ciśnienie w żyłach, wywołane zatrzymywaniem się wody i sodu w naszym organizmie.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić