Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|

Robisz tak w nocy? Potęguje objawy groźnego raka

18
Podziel się:

Wyniki wielu badań potwierdziły, że nieleczenie bezdechu sennego może prowadzić do rozwoju cukrzycy, nadciśnienia i depresji. Jak się okazuje, ta dolegliwość zwiększa również ryzyko zachorowania na czerniaka. Udowodniły to najnowsze doniesienia hiszpańskich naukowców.

Robisz tak w nocy? Potęguje objawy groźnego raka
Bezdech senny potęguje objawy czerniaka (Getty Images, tommaso79)

Naukowcy ze Spanish Sleep and Breathing Network przeprowadzili badania, w których uczestniczyło 412 osób w wieku ok. 55 lat. Wszyscy pacjenci biorący udział w eksperymencie naukowym, byli dotknięci czerniakiem złośliwym.

Po przeprowadzeniu analizy zespół naukowy pod kierownictwem dr Miguela Angela Martineza-Garcia zauważył, że uczestnicy badań cierpieli również na bezdech senny. Objawy tej dolegliwości były szczególnie nasilone u osób, które chorowały na najbardziej agresywną postać raka skóry.

Wyniki zostały uzyskane niezależnie od płci, wieku, masy ciała, częstotliwości przebywania na słońcu i karnacji pacjentów. Jak podkreślili hiszpańscy eksperci, wyniki analizy nie oznaczają, że bezdech senny może być bezpośrednią przyczyną czerniaka skóry.

Jednak u pacjentów cierpiących na ten rodzaj nowotworu, bezdech senny powoduje spotęgowanie objawów choroby, zmniejszając tym samym szansę na jej wyleczenie. Wprawdzie czerniak jest najgroźniejszym spośród wszystkich nowotworów skóry, ale szybka diagnoza i natychmiastowe wdrożenie odpowiedniej terapii mogą sprawić, że pacjent całkowicie wróci do zdrowia.

Jak wynika z badań statystycznych, co roku u 2,5 mln mieszkańców naszego kraju zostaje rozpoznany czerniak. Na to schorzenie zapadają częściej mężczyźni niż kobiety. Z kolej na bezdech senny skarży się ponad milion Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Małgosia
3 miesiące temu
Już przestalibyście straszyć!
Nukowiec
3 miesiące temu
Srali buli będzie wiosna, będzie lepiej trawa rosła..
Franek
3 miesiące temu
Co roku u 2,5 miliona ...czyli, ze od dawna juz wszyscy (38 milionow) mamy czerniaka !!! ;)
Alanek
3 miesiące temu
Już nie będę tak robił
Ten co
3 miesiące temu
Piszę takie bzdury powinien zostać wrzucony do raków na noc żeby więcej nie pisał takich bzdur
Olga
4 miesiące temu
Generalnie mój dziadek kiedyś przestał oddychać, ale to w ciągu dnia było. Po przeczytaniu tego artykułu stało się dla mnie wszystko jasne. Dziadek wszystkich oszukał bo myśleliśmy, że wstał jak nigdy i poszedł do pracy, a okazuje się, że on lunatykował i dostał bezdechu. A to żartowniś z tego dziadka, do samego końca psoty mu w głowie siedziały.
Twój Pan
4 miesiące temu
Hiszpańscy naukowcy niech się na pomidorach skupia
totek
4 miesiące temu
Podobnie działają ogórki kiszone. Przeprowadzone badania wskazują, że spośród tych co zachorowali na czerniaka 99,9 % systematycznie jadało ogórki kiszone. A co do tytułu: czerniak jest nowotworem ale histologicznie nie jest rakiem. Każdy rak jest nowotworem ale nie każdy nowotwór jest rakiem.
Tuja
4 miesiące temu
Raka powoduje ibżarstwo xhwmia w żywności i nieludzkiego stres z powodu realiów życia a także geny. Bezdech senny też jest że stresu bo miałam.
Drago
4 miesiące temu
Mam nową rewelację: spódnice powodują raka macicy, bo każdy kto ma raka macicy, nosił w jakimś momencie życia spódnicę...
bbb
4 miesiące temu
2,5 mln co roku ,to po 13 latach wszyscy by mieli ,co za redaktorzyna brudna!
TaLecę
4 miesiące temu
NFZ leczy do skutku.Amen.
Krycha
4 miesiące temu
kiedyś uważałam że niedotlenienie jest szkodliwe ale teraz sądzę że to nadmiar tlenu najbardziej szkodzi naszym głowom:)
ewa
4 miesiące temu
co to za bzdury ??!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić