aktualizacja 

Uratowany zmarł dobę później. Przyczyna śmierci w Poznaniu szokuje

441

Gdy 60-latek z Poznania zasłabł na środku ulicy, pani Małgorzat samodzielnie reanimowała go na oczach gapiów. Po wszystkim mężczyzna zmarł bo... nie stać go było na leki. Kobieta w ostrych słowach opisała całą sytuację na Facebooku. - Emerytów nie stać na leki, nie stać ich na to, żeby żyć - podsumowuje.

Uratowany zmarł dobę później. Przyczyna śmierci w Poznaniu szokuje
Reanimowała człowieka. Gorzki wpis kobiety poruszył internet/ zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Sytuacja, o której w mediach społecznościowych napisała pani Małgorzata, wydarzyła się przed kilkoma dniami w Poznaniu. Starszy mężczyzna zasłabł na oczach przechodniów i osunął się na chodnik.

Jedną z osób, które to zobaczyły, była pani Małgorzata. Jak wynika z jej wpisu, zareagowała natychmiast.

Zatrzymały się 3 osoby, patrzą na niego. Podbiegam, chwytam go za ręce i wołam czy mnie słyszy. Brak reakcji, w oczach brak życia, źrenice puste - dynamicznie opisuje całą akcję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trwa akcja ratunkowa w kopalni. "Jest niezwykle trudna"

Dzięki podjętej przez panią Małgorzatę reanimacji, mężczyznę udaje przywrócić się do życia. Wtedy kobieta zwraca uwagę na niezwykle istotny w podobnych przypadkach szczegół...

Karetka w drodze, liczę serie, wysyłam gapiów na poszukiwania defibrylatora (obok dwa duże banki, biurowce, stadion, nie mają nigdzie) - opisuje internautka i dodaje, że po udanej akcji i elektrowstrząsach zastosowanych przez zespół ratowniczy mężczyzna trafia transportowany karetką do szpitala.

Pod dobie w szpitalu nadeszły smutne informacje. Mimo akcji ratunkowej, pan Zenon bo tak ma na imię mężczyzna, umarł w szpitalu. Przyczyna zgonu, którą odkryła pani Małgorzata, szokuje.

Jako przyczynę zgonu wpisano: rozległy zawał oraz brak przyjmowania leków z powodu trudnej sytuacji finansowej. (Chorował na serce, nie stać go było na leki). Emerytów nie stać na leki, nie stać ich na to, żeby żyć - nie kryje wzburzenia internautka.

I w dalszej części swojego wpisu w gorzkich słowach zwraca się do polskiego rządu i instytucji i stawia sprawę wprost: "Defibrylatory we wszystkich bankach i urzędach!"

Emeryci zaciskają pasa kosztem własnego zdrowia i życia ale rząd nie...Serio czy za te wszystkie wyrzucone miliardy nie można by było zrobić darmowych leków dla seniorów?

"Takich Panów Zenonów są setki jak nie miliony" - podsumowuje kobieta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić