Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Usztywnia tętnice i prowadzi do zawału. Wystarczy szklanka tygodniowo

168
Podziel się:

Wynik najnowszych badań potwierdziły, że picie nawet niewielkich ilości alkoholu może przyczynić się do rozwoju poważnych chorób. Zdaniem angielskich naukowców już jedna szklanka piwa tygodniowo radykalnie podnosi ryzyko chorób serca.

Usztywnia tętnice i prowadzi do zawału. Wystarczy szklanka tygodniowo
(Getty Images)

Picie piwa prowadzi do chorób serca

Badacze z Wielkiej Brytanii po obserwacji ok. 4 tys. osób przez 25 lat, doszli do wniosku, że picie piwa nawet w rozsądnych ilościach usztywnia tętnice, podnosząc tym samym ryzyko chorób układu krążenia.

Wyniki tych badań opublikowano na łamach "Journal of American Heart Association". Eksperci z University College w Londynie udowodnili, że picie napojów alkoholowych stymuluje działanie enzymów, które wpływają negatywnie na ściany tętnic, przez co zaburzają prawidłowy przepływ krwi.

Podczas badań naukowcy mierzyli, z jaką szybkością sztuczny impuls przebywa drogę od tętnicy szyjnej do uda osoby uczestniczącej w badaniach. Im szybciej płynął impuls, tym sztywniejsza była tętnica.

Jak wynika z tej analizy, nawet jedna szklanka piwa tygodniowo może mieć znaczny wpływ na układ sercowo-naczyniowy mężczyzn. 25 proc. osób biorących udział w eksperymencie stanowiły kobiety, u których nie zauważono takiej zależności. Główny autor badań, Dr Darragh O'Neill, podkreślił, że mogło to wpłynąć na rozbieżność wyników ich badań.

Po głębszej analizie informacji uzyskanych w badaniach angielscy naukowcy stwierdzili, że regularne sięganie po alkohol zdecydowanie podnosi ryzyko schorzeń sercowo-naczyniowych. Tego rodzaju problemy zdrowotne są przyczyną jednej trzeciej przedwczesnych zgonów na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(168)
Wicepremier
6 miesięcy temu
Każdy z nas ma rozum.wiec niech każdy chleje jak może i uważa🍺
Edek
6 miesięcy temu
Ludzie to co tu pić 😱😱 kufelek chłodnego pomaga na wszystko 🍺🍺🍺
Hans
6 miesięcy temu
Badania zostały przeprowadzone na osobach wypełni zaszczepionych!!! Jeszcze dwa lata temu alkohol pomagał!!!
Ciekawy
6 miesięcy temu
Mój sąsiad 87 lat,nos od co najmniej 60 lat co dzień przychodzi po fajfa a na koniec miesiąca oddaje ,jak on jeszcze żyje?
Marcin
6 miesięcy temu
Naukowcy mają to do siebie, że skupiają się na części prawdy olewając całość wiedzy (bo po co im ona??? Gdy mają granty za konkretne badania). Wyjaśnienie. Piwo zawiera cukry, które osadzają się w ściankach naczyń krwionośnych, dlatego szkodzi lol xD... to nie jest kwestia alkoholu (nie bronię go Ola Boga XD), bo on,tak na prawdę, i szkodzi pomaga bo podnosi poziom NO w naczyniach, przez co krew lepiej płynie przez naczynia z jednej strony a z drugiej, przyczynia się do marskości wątroby poprzez zbyt duże jego stężenie (co czyni go hepatotoksycznym). Myślenie nie jest trudne, trudne jest oddzielenie ziarna od plew, a to jest w tych czasach zaginiona sztuka! Recepta. Wszystko z głową i umiarem :) ruszajmy się, pijmy alkohol z umiarem, ograniczmy cukier i produkty przetwożone, spalone, chemicznie wzbogacane i modyfikowane a dożyjemy odpowiedniej dla nas wieku. Pozdrawiam. Marcin :)
Oldschool
6 miesięcy temu
Moja śp ciocia połykała niewielką dawkę mocnego trunku przed pòjściem do łóżka być może był to ukryty alkoholizm odeszła w wieku 97 lat to bdb czas
Marek
6 miesięcy temu
Ludzie są bardzo różni jednemu nie szkodzi, innych zabije. Alkohol tak naprawde zabija normalne relacje a pozostawia powierzchowne. Można go używać. Ale nie aplikować.
Iwa
6 miesięcy temu
Znam ludzi codziennie piją .Na nic nie narzekają że im Coś dolega ....a człowiek nie pije i wrak...
Banita
6 miesięcy temu
Pismaku od zawsze ludzie pili alkochol wlasnej produki w ilosciach medycznych na poprawienie kronzenia.A jezeli wypijesz chemi wyprodukowanej przez koncern w ilosci jednej butelki to wszystko jest mozliwe.
Dodek
6 miesięcy temu
Alkohol nawet w niewielkich ilościach usztywnia, to fakt
Wsiun
6 miesięcy temu
Skoro usztywnia żyły, to od dzisiaj piję dużo wińcej. Moja stara będzie bardzo zadowolona.
123
6 miesięcy temu
Znam takich co piją politra dziennie i żyją!!!
Darek
6 miesięcy temu
Koncze z piwem i nie z powodu owego artyk.ino syf robio.nawet Namysłów zrobili szczyny
Mnich
6 miesięcy temu
Większość, czynności robionych z umiarem nie szkodzi,korzystanie ze smartfona też.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić