Włóż niewielki kawałek do ucha. Pomoże na ból i zapalenie

30

Podczas jesiennych i zimowych miesięcy łatwo o przewianie ucha, co może powodować silne dolegliwości bólowe. Żeby poradzić sobie z uciążliwymi objawami stanu zapalnego, warto wypróbować jedną z prostych i skutecznych domowych metod. Wystarczy zastosować leczniczy okład z cebuli.

Włóż niewielki kawałek do ucha. Pomoże na ból i zapalenie
(Getty Images)

3 sposoby na okład z cebuli

Zamiast zastrzyków, nagrzewania uszu suszarką lub zatykania ich za pomocą waty, podczas walki z bólem ucha, lepiej sięgnąć po obecną w każdej polskiej kuchni – cebulę. Jedna z metod polega na ugotowanie całej cebuli. Kiedy warzywo zrobi się miękkie, należy zawinąć je w ściereczkę i przyłożyć do chorego ucha.

W drugiej metodzie ugotowaną cebulę ścieramy na tartce z drobnymi oczkami lub miksujemy. W tak przygotowanym warzywnym preparacie moczymy niewielki kawałek waty i wkładamy do ucha.

Jeszcze jeden sposób na zredukowanie objawów stanu zapalnego polega na pokrojeniu świeżej cebuli na większe kawałki. Jeden z nich umieszczamy w uchu. Potem głowę owijamy bandażem i kładziemy się na stronie przewianego ucha.

We wszystkich trzech przypadkach cebula i wacik powinny znajdować się w uchu przez kilka godzin. Kurację zaleca się powtórzyć dwa lub trzy razy. Te tradycyjne rozwiązania z pewnością sprawią, że ból spowodowany zapaleniem przestanie nam dokuczać.

Cebula na infekcje

Prozdrowotne właściwości cebuli są znane od wieków. Nie bez powodu wyciąg z tej rośliny jest obecny w różnego rodzaju preparatach leczniczych. To popularne warzywo zabija bakterie, wirusy, grzyby, a także podnosi odporność na infekcje.

Poza tym ten naturalny antybiotyk wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. W cebuli znajdziemy sporo cennej witaminy C oraz fosfor, sód, wapń, magnez, potas, siarkę i błonnik pokarmowy. Te wszystkie walory zdrowotne, czynią z cebuli silną i skuteczną broń w walce ze stanami zapalnymi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić