Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|
aktualizacja

Zabija w krótkim czasie. WHO: Ten czynnik diametralnie zwiększa ryzyko

6
Podziel się:

Z badań statystycznych wynika, że najwięcej przedwczesnych zgonów w naszym kraju jest spowodowane chorobami układu sercowo-naczyniowego. Coraz więcej Polaków umiera także na nowotwory złośliwe. WHO podaje, które z nich zabijają najszybciej.

Zabija w krótkim czasie. WHO: Ten czynnik diametralnie zwiększa ryzyko
Galopujący nowotwór. Zabija najszybciej (Licencjodawca, Svitlana Hulko)

Przyczyną rozwoju choroby nowotworowej jest transformacja zdrowych komórek w komórki rakowe. Ten proces składa się z wielu etapów.

Według WHO do głównych czynników ryzyka nowotworu można zaliczyć:

rakotwórcze promieniowanie np. jonizujące i ultrafioletowe,

substancje kancerogenne np. azbest, arsen, aflatoksyny i dym tytoniowy,

infekcje wirusowe, bakteryjne lub pasożyty,

wiek,

nadużywanie alkoholu,

niewłaściwą dietę,

predyspozycje genetyczne.

Nowotwór może rozprzestrzeniać się w organizmie chorego w mniej lub bardziej agresywny sposób. W większości przypadków najszybciej rozwijają się komórki rakowe z najbardziej uszkodzonym DNA.

Nowotwory, które rozwijają się w wolniejszym tempie to: rak jelita grubego i odbytnicy, niektóre typy raka piersi np. rak piersi bez ekspresji HER2 (HER2-) i z ekspresją ER (ER+), przewlekła białaczka limfocytowa (CLL), większość typów raka prostaty.

Do nowotworów, które rozwijają się najszybciej, można zaliczyć: raka płuc, niektóre typy raka piersi np. potrójnie ujemnego rak piersi (TNBC) i zapalnego raka piersi (IBC), ostrą białaczkę szpikową (AML) i ostrą białaczkę limfoblastyczną (ALL), rzadko występujące rodzaje raka prostaty np. drobnokomórkowe, chłoniaka z dużych komórek B.

Jak wynika z danych, jakimi dysponuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), nowotwory, które powodują największą liczbę zgonów na świecie to: rak płuc, jelita grubego, żołądka, wątroby i piersi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Danek
4 miesiące temu
Tak naprawdę nasi lekarze podczas pandemi sraczki kierowali się derektywami WHO co spowodowało 200 000 nadmiarowych zgonów tak naprawdę WHO nie jest po to by leczyć tylko zabijać jak najwięcej ludzi to że mówi że coś jest szkodliwe nie ma żadnego znaczenia na rynku jest tysiące substancji dodawanych do jedzenia które potencjalnie są rakotwórcze od oprysków po konserwatywny barwniki i chyba najgorsze co może być środki ochrony roślin w niektórych warzywach owocach ich stężenie przekracza normy 300%
wkurzony
4 miesiące temu
ŚMIERĆ GLOBALISTOM I WHO!!!!!
Bogdan
4 miesiące temu
A jak niema być raka? W jakich warunkach żyjemu. Toksyczne jedzenie , zanieczyszczone powietrze w domach meble rakotwórcze i sprzęty. Nieda się już żyć w super warunkach dla człowieka.
Polak
4 miesiące temu
Najwięcej ludzi zabiły dyrektywy who.
bartek
4 miesiące temu
a pszyspiesza je szczepionka udowodnione naukowo i czyste powietrze itp śmieci czyli wszystko co jest w sklepach pseudobio jedzenie
Więc jak to j...
4 miesiące temu
A dopiero WHO mówiło że to świrus zabija najwięcej ludzi...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić