Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Zwróć uwagę na swój palec. Ten objaw to ostrzeżenie

72
Podziel się:

"Smartphone Pinky" to nowa choroba cywilizacyjna, na którą cierpi coraz więcej osób. Polega ona na nienaturalnym wygięciu małego palca dłoni, spowodowanym trzymaniem telefonu w pewien określony sposób. Naukowcy twierdzą, że to schorzenie będzie dotyczyło wszystkich następnych pokoleń.

"Smartphone Pinky" to nowa choroba cywilizacyjna powodowana nadużywaniem smartfona
"Smartphone Pinky" to nowa choroba cywilizacyjna powodowana nadużywaniem smartfona (Getty Images)

Postęp technologiczny sprawił, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy, i to już od najmłodszych lat, jest posiadaczem smartfona. Według najnowszych danych statystycznych dziennie spędzamy w telefonie ponad 3,5 godziny dziennie. Piszemy wiadomości, przeglądamy zdjęcia i informacje w mediach społecznościowych lub oglądamy filmy. Przez ten cały czas trzymamy palce naszych dłoni w tej samej pozycji, do której nasze dłonie i palce się przyzwyczajają. Efektem tego jest rozwój schorzenia małych palców czyli "Smartphone Pinky.

Naukowcy biją na alarm, że efekt smartfonowego małego palca bardzo szybko się rozprzestrzenia, a samo schorzenie można zaobserwować zarówno u dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.

"Smartphone Pinky" to choroba małego palca, dlatego, że właśnie nim przytrzymujemy krawędź naszego smartfona podczas przeglądania zdjęć lub czytania wiadomości. Im dłużej czasu trzymamy w ten sposób telefon, tym bardziej nasz palec przyzwyczaja się do takiego ułożenia. Poza tym, że palec pozostaje w tej pozycji nawet gdy nie używamy smartfona, to staję się również bardziej zaczerwieniony.

Jedyną skuteczną bronią z tą chorobą cywilizacyjną jest ograniczenie korzystania z telefonów. Zamiast spędzać kolejną godzinę na telefonie lepiej poczytać interesująca książkę, posłuchać audiobooka lub obejrzeć ciekawy film w telewizji czy internecie. Do tego samego powinniśmy zachęcać także najmłodszych użytkowników smartfonów, gdyż według naukowców, to właśnie dzieci łatwiej i szybciej się uzależniają od korzystania ze smarfona i to oni właśnie mogą szybko nabawić się smarfonowego małego palca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Mily Pan
rok temu
A na krzywego członka będzie renta?
B_Ur_MoM
rok temu
Ale to mi nie przeszkadza w życiu.
Ktoś
rok temu
Ale po co oni piszą że tak zwane "lekarstwo" na to to nieużywanie telefonu ? Wystarczy nie trzymać w ten sposób. Pozatym moja młodsza siostra ( 7 mięs) też ma tak wygięty palec a nie używa telefonu 😌
Robcio
rok temu
Nowłaśnie zgodzę się z tym że głupoty piszecie to jak to jest poważna choroba to jaki ma wpływ na nasz organizm jakie skutki to wywoływuje a z resztą ja praktycznie zawsze trzymam smartfona w prawej ręce a w lewej ręce też mam krzywego palca i zazwyczaj siedze na nim raptem 1 godzinę.A do tego inne palce też mam lekko skrzywione.
Pukpuk
rok temu
Palec jest wygięty przez dłubanie w nosie od pokoleń wielu, jak nie wiecie
Myslacy
rok temu
A to nie kolojny objaw covid???
Bzdura
rok temu
Bzdura, mam tak a wcale nie siedzę non stop w smartfonie.
ekspert
rok temu
to jest kolejny objaw KOWIDA !
Kaxi
rok temu
Takie zmiany mają moja bacia i ciocia.A one nigdy smartfona nie miały Ledwie zwykły potrafią odebrać...
STARTHEJT
rok temu
Co za głupoty...Zobaczcie sobie jak gracze gier online siedzą po 15-18h na dobe przed kompem z nienaturalnie powyginanymi palcami na odpowiednich klawiszach i nic po 15-20latach im się nie robi..
banasik
rok temu
Ja ma fajkę skrzywioną w lewo, to dobrze ? czy źle ?
Nowa
rok temu
Według mnie to palec wskazujący. Ja oba takie mam wskazujące palce.
Dzik
rok temu
no ale chyba nie umrę ? 😂
Babcia Agata
rok temu
Chyba troszkę nadinterpretacja lub zbyt wąskie spojrzenie. U nas po kądzieli od prababki po moje 2 córki mamy małe palce wykrzywione dokładnie w ten sposób. Prababka nie trzymała raczej smartfona. Część osób zwłaszcza o słabych i drobnych dłoniach do chwytu, podnoszenia używa nie 3 palców, podczas gdy pozostałe 2 robią za asekurację i równowagę, ale również kontruje chwyt małym palcem. A zjawisko osłabienia mięśni dłoni i ich zmniejszanie się z pokolenia na pokolenie jest zjawiskiem znanym antropologii - kto dziś otworzy słoik zapasteryzowany? Ja będąc w sile wieku otwierałam, moi synowie mają do tego narzędzia, córka nie próbuje. Proszę zwrócić uwagę, że coraz więcej osób małym palcem podtrzymuje kubek z kawą. Kubki coraz większe, coraz cięższe, ręce słabsze. Równie dobrze można chorobę nazwać coffecuppinky. Podnieście cokolwiek o małym gabarycie, a stosunkowo skondensowanej wadze, po pewnym czasie pinky sam idzie jako podpórka i zawsze tak było. Podejrzewam, że u mnie to wygięcie spowodowały kieszonkowe kryminały, przez całe życie dłużej je podpierałam małym palcem niż telefon. Dlaczego teraz bardziej widoczne/obserwowalne? Albo naukowcom się nudzi, albo dawniej "choroba" samoistnie się rehabilitowała poprzez złożone prace manualne, a nie tylko stukanie w ekran/klawiaturę. I pod tym względem problem ten ma źródło w smatfonach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić