Zwróć uwagę na swój palec. Ten objaw to ostrzeżenie

103

"Smartphone Pinky" to nowa choroba cywilizacyjna, na którą cierpi coraz więcej osób. Polega ona na nienaturalnym wygięciu małego palca dłoni, spowodowanym trzymaniem telefonu w pewien określony sposób. Naukowcy twierdzą, że to schorzenie będzie dotyczyło wszystkich następnych pokoleń.

"Smartphone Pinky" to nowa choroba cywilizacyjna powodowana nadużywaniem smartfona
"Smartphone Pinky" to nowa choroba cywilizacyjna powodowana nadużywaniem smartfona (Getty Images)

Postęp technologiczny sprawił, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy, i to już od najmłodszych lat, jest posiadaczem smartfona. Według najnowszych danych statystycznych dziennie spędzamy w telefonie ponad 3,5 godziny dziennie. Piszemy wiadomości, przeglądamy zdjęcia i informacje w mediach społecznościowych lub oglądamy filmy. Przez ten cały czas trzymamy palce naszych dłoni w tej samej pozycji, do której nasze dłonie i palce się przyzwyczajają. Efektem tego jest rozwój schorzenia małych palców czyli "Smartphone Pinky.

Naukowcy biją na alarm, że efekt smartfonowego małego palca bardzo szybko się rozprzestrzenia, a samo schorzenie można zaobserwować zarówno u dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.

"Smartphone Pinky" to choroba małego palca, dlatego, że właśnie nim przytrzymujemy krawędź naszego smartfona podczas przeglądania zdjęć lub czytania wiadomości. Im dłużej czasu trzymamy w ten sposób telefon, tym bardziej nasz palec przyzwyczaja się do takiego ułożenia. Poza tym, że palec pozostaje w tej pozycji nawet gdy nie używamy smartfona, to staję się również bardziej zaczerwieniony.

Jedyną skuteczną bronią z tą chorobą cywilizacyjną jest ograniczenie korzystania z telefonów. Zamiast spędzać kolejną godzinę na telefonie lepiej poczytać interesująca książkę, posłuchać audiobooka lub obejrzeć ciekawy film w telewizji czy internecie. Do tego samego powinniśmy zachęcać także najmłodszych użytkowników smartfonów, gdyż według naukowców, to właśnie dzieci łatwiej i szybciej się uzależniają od korzystania ze smarfona i to oni właśnie mogą szybko nabawić się smarfonowego małego palca.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić