o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kajetan Szuwar
|
aktualizacja

37-latek chciał pomóc policji. Teraz sam ma problemy

242
Podziel się

Odkrywca-amator znalazł pistolet. Policjanci zarekwirowali mu za to magnes.

37-latek chciał pomóc policji. Teraz sam ma problemy
(krasnystaw.lubelska.policja.gov.pl)
bDTUqvOZ

*Mężczyzna przeczesywał dno rzeki Wieprz magnesem neodymowym. *Wyłowił broń i amunicję. Zaalarmowany zgłosił znalezisko policji i wtedy zaczęły się jego kłopoty.

*Policjanci przybyli na miejsce. *Zamiast wdzięczności za trofeum mogące być tropem w śledztwie, zarekwirowali mężczyźnie magnes. Argumentem był brak zezwolenia na działalność wydobywczą. Artykuł 36. ustawy o ochronie zabytków stanowi jednak, że:

Pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków wymaga: poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania.

bDTUqvPb

Pistolet nie wyglądał na zabytek. W sezonie letnim podobne łowy nie należą do rzadkości. Najczęściej jednak nie kończą się sankcjami. Wszczęto postępowanie wyjaśniające, czy 37-letni mieszkaniec Krasnystawu poniesie odpowiedzialność za dobre chęci.

Wszystkim miłośnikom historii oraz amatorom poszukiwań przypominamy, że za prowadzenie poszukiwań bez stosownego zezwolenia grozi do 2 lat pozbawienia wolności – informują krasnostawcy policjanci nie powołując się jednak na konkretną podstawę prawną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTUqvPC
KOMENTARZE
(242)
komunikat
3 lata temu
"Wszystkim amatorom poszukiwań przypominamy, że znalezione rzeczy należy niezwłocznie wyrzucić, bądź nie przyznawać się do znaleziska"...
WiXeeD
3 lata temu
Powszechnie wiadomo, że w Polsce prawo zwalnia z myślenia....
Tomkel
3 lata temu
Witamy w Polszy!
bDTUqvPD
paw
3 lata temu
Juz nigdy nie przyznam sie ze cos znalazlem. W Polsce najlepiej nic nie szukac nie miec zadnego hobby, najlepiej robic dzieci brac 500+, przepijac aby kasa wracala do budzetu i oczywiscie glosowac na PIS. Jesli ktos pracuje to najlepiej wykitowac w wieku 67 lat aby nie brac emerytury i w budzecie zostawic skladki. Idealny obywatel.
Seba
3 lata temu
To nie me co komentować - cały komentarz już dawno przewidział Zulu Gula - - Polska to jest taki dziwna kraj . pozdrowienia dla wytrwalych ktorzy ciagle siedzą w kraju i to znoszą
Najnowsze komentarze (242)
Maria
3 lata temu
Czekam na rozwój wydarzeń, dawno nie spotkałam się z takim absurdem.
qaw
3 lata temu
Kulsonizacja Policji trwa - funkcjonariuszom policji obowiązujące prawo zupełnie nie przeszkadza w ferowaniu wyroków....
troll
3 lata temu
Sami uczą,że prawo należy omijać szerokim łukiem.
Mój Nick
3 lata temu
No ale co tu się dziwić - gość znalazł dowody w pewnie już od dawna zamkniętej sprawie teraz będzie trzeba to odgrzebać ponownie rozpatrzyć jednym słowem pracować - a to zło jest
zibi
3 lata temu
Wniosek nasuwa się jeden - NIGDY nie pomagaj Policji, bo możesz mieć tylko kłopoty.
Eksplorator
3 lata temu
Ale zgubionej obrączki żony zawsze mogę szukać. Mówię tak zawsze policji śmiejąc im się w twarz.Mogą mi wskoczyć na wałek.
max
3 lata temu
ale ładna splówa co za baran chciał ją oddac
Hnml
3 lata temu
Rok temu schowałem swoje banknoty i nie pamięta teraz dokładnie w której są książce i na której stronie. Żeby przeszukać biblioteczkę potrzebuje zgody konserwatora.
bDTUqvPv
123
3 lata temu
Nie rozumiem jaka to różnica wyciągnąć z wody, z ziemi czy podnieść przedmiot leżący na ziemi, gdyby znalazł ten pistolet w krzakach to już pewnie nie byłoby problemu
plplpl
3 lata temu
To czego on szukał - złotej komnaty ???
ZetiDwaZera
3 lata temu
"Krasnegostawu" a nie "Krasnystawu ..."
lex
3 lata temu
37 lat na karku i jeszcze naiwny? policja nie jest od łapania bandytów...
kordul
3 lata temu
Sprawą powinna się zająć prokuratura ale pewnie się nie zajmie. Najprostszym wnioskiem z tej bezprawnej działalności policji jest udział policjantów w przestępstwie dokonanym za pomocą znalezionej przez tego człowieka broni. Reakcja policjantów wyraźnie wskazuje na ich udział w ukryciu tych wyłowionych przedmiotów w rzece. Unikanie podawania podstawy prawnej, to u nas rutyna, ale bywa jeszcze gorzej. Policja a także urzędnicy państwowi i samorządowi często podają w różnych uzasadnieniach nieistniejącą podstawę prawną. Podają oni w pismach do obywateli artykuł, numer Dz.U. i rok przepisów, które nigdy nie powstały. Wszystko to w celu zastraszenia obywateli, a czasem także w celu wymuszenia od nich łapówki. Wszyscy oni liczą na to, że obywatel nigdy nie dotrze do wskazanego dziennika ustaw, dziennika urzędowego, czy innych tego rodzaju publikacji, które ostatnimi laty, tak jak w czasach PRL, stały się w dużej części tajne wbrew obowiązującemu prawu unijnemu i zasadom demokracji.
Do nauki!
3 lata temu
"redaktorze": 1. KrasnEGOstawu 2. krasnostawScy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić