Tak przynajmniej twierdzi Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Według jego danych dotyczących migracji pracowniczej w latach 2012–2015 nawet 400 tys. Polaków otrzymało krajowy numer identyfikacji podatkowej. Przez te 4 lata na Wyspy przybywało ok. 30 tys. polskich obywateli rocznie. Co czeka naszych rodaków po Brexicie? Będą oni musieli starać się o wizę na podstawie brytyjskich przepisów, a w przypadku odmowy otrzymają decyzję o opuszczeniu kraju.
Imigranci przebywający na Wyspach legalnie przez okres powyżej 5 lat mogą ubiegać się o prawo stałego pobytu. Tak głosi brytyjskie prawo. W 2015 r. brytyjskie obywatelstwo przyznano 3763 Polakom. Rok wcześniej było ich 597 mniej.
Brexit sprawi, że Wielka Brytania całkowicie odetnie się od Europy. Wyjście z UE pójdzie najprawdopodobniej w parze z opuszczeniem Europejskiego Obszaru Gospodarczego. A to on gwarantuje otwarty rynek pracy dla wszystkich Europejczyków - informuje "Business Insider".
Brexit to określenie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Referendum w tej sprawie odbędzie się 23 czerwca 2016 roku.
Autor: Bartosz Nowak
Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.