Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

5-latek uciekł na dach. Bał się obrzezania

61
Podziel się:

Pięcioletni indonezyjski pacjent spędził dwie godziny na dachu kliniki w Cijalupang. Protestował przeciwko obrzezeniu, któremu miał być poddany.


5-latek uciekł na dach. Bał się obrzezania
(Facebook.com, Anik Sutari)

Prawdopodobnie wcześniej nie wiedział, co się z nim stanie. 5-letni mieszkaniec indonezyjskiej wyspy Jawa został przyprowadzony przez rodziców na obrzezanie do kliniki w mieście Cijalupang. Tuż przed zabiegiem uświadomiono małemu pacjentowi, co się zaraz z nim stanie.

W całej mojej karierze - 20 lat pracy, tysiące obrzezanych dzieci - nie spotkałam jeszcze chłopca, który uciekłby na sam dach przed zabiegiem - skomentowała na Facebooku właścicielka kliniki Anik Sutari.

Uparty maluch protestował bite dwie godziny. Rodzice i lekarze bezskutecznie próbowali namówić go do powrotu na ziemię. Bali się jednak wchodzić na dach, żeby chłopiec nie kontynuował ucieczki i nie zrobił sobie krzywdy.

Zobacz także: Zobacz też: Dmuchane rękawki mogą być niebezpieczne dla dziecka

Jeden telefon do nauczyciela załatwił sprawę. Zdesperowani rodzice zastanawiali się, czyj autorytet może skłonić 5-latka do zejścia z dachu. Wreszcie przypomnieli sobie o nauczycielu, który miał dobre relacje z ich dzieckiem i poprosili go o pomoc.

Gdy tylko nauczyciel przyszedł, po krótkiej chwili dziecko zgodziło się zejść - z ulgą poinformowała Sutari.

Podobno chłopiec był bardzo dzielny. Lekarka podkreśla, że maluch nie był zachwycony czekającym go zabiegiem, ale nie trzeba go było zmuszać do wejścia do gabinetu. Samo obrzezanie zniósł dobrze, nie płacząc, ani nawet nie narzekając.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
Iwona
3 lata temu
Chore, to żydowski zwyczaj. Dziecko mądrzejsze od rodziców.
agnostyk
3 lata temu
Dzicz, dzicz i jeszcze raz dzicz, a nie religia z tym "obrzezaniem" !!! To powinno być karalne !! Precz z dzikim islamem !!!
aduś
3 lata temu
Dzieci /ubezwłasnowolnione niemowlęta/ katolików też często protestują płaczem w czasie chrztu.
zizi
3 lata temu
to jakas perfidna glupota cos sobie obcinc
jola
3 lata temu
co za głupota z tym obrzezaniem...
b.czerniewska...
3 lata temu
Nawet 5-letnie dziecko rozumie , że to jest niepotrzebne cierpienie . Stop z dzikimi praktykami.
Pieter
3 lata temu
No to jeśli polewanie wodą głowy jest nieistotne to po co to robić? Jeśli niczym nie skutkuje to to po prostu zabobon
b
3 lata temu
dlaczego obrzezja chlopcow bo sa z zmijowego plemienia a ci z kosmosu maja jedna wade wlasnie tak wygladaja wiec oni chcą sie do nich upodobnić wic z tad obrzezanie to samo było z glowa zony faraona niewiadomo było z kad jest nie było sladow na ZIEMI i jej rodziny mila dluzsza glwoe z tylu w sioskach pewnych jest zwyczaj dawnia dzieciom glowy w drewniane ograniczniki aby milay taki kształt glowy wtedy tak przyszywają sie ze niby mogą meic lepsze wyższe stanowiska bo sa zgory kosmicnzej a niby jak jest dzisiaj hcca mieć zdeicie gwaiazda żeby bcy niby lepszym
Słowianka
3 lata temu
Jak obrzezają dziewczynkę większość ludzi się oburza jak obrzezają chłopca jakoś nie wielu ma z tym problem. Zostawcie ludziom ich ciała niech sami decydują co z nimi zrobią!
Tom
3 lata temu
A KOGO TO OBCHODZI? co za bzdurne elementarnie idiotyczne wypociny dla zapewnienia syfiastej strony..
Bartek
3 lata temu
Co za okrutna praktyka. Powinni tego zabronić w każdym państwie .
gg
3 lata temu
Wszyscy tam są Żydami??
wersa
3 lata temu
"Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. 26 Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? 27 I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo. 28 Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, 29 ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga. " List św. Pawła do Rzymian
wers
3 lata temu
Dziwne, że nikt nie wspomniał, że to symbol przymierza z Bogiem tak samo jak tęcza. Do tego symbol przynależności do wyższej rasy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić