Krzysztof Narewski| 

Aktywne życie seksualne receptą na większą wydajność w pracy

24

Regularny seks sprawia, że pracownik jest mocniej zaangażowany i po prostu bardziej zadowolony z życia.

Aktywne życie seksualne receptą na większą wydajność w pracy
(Shutterstock.com)

W badaniu Uniwersytetu Stanowego w Oregonie wzięło udział 159 małżeństw. Badanie trwało dwa tygodnie. Z wypełnionych ankiet wynikało, że pracownicy po seksie (nawet poprzedniego dnia) są bardziej zaangażowani w biurze. Jeśli dzień witali w dobrym nastroju, dzięki przeżytym upojnym chwilom, dobre nastawienie utrzymywało się aż do wyjścia z pracy.

Być może zabrzmi to trywialnie, ale o seksie trzeba pamiętać. Naukowcy ostrzegają przed pomijaniem go w małżeństwie i brakiem prób znalezienia czasu na niego.

Do tego bardzo często przyczynia się stres, który jest przynoszony z biura do domu. Jego zbyt częsta obecność sprawia, że przestajemy mieć ochotę na seks. Jeśli praca ingeruje aż tak mocno w życie osobiste, jej wydajność zaczyna stopniowo spadać. Niezbędne jest więc znalezienie odpowiedniego balansu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić