Natalia Bogucka| 

Amerykańscy żołnierze patrzyli jak tonie łódź uchodźców. Nie pomogli, zginęło 76 osób

462

Marynarka USA stoi w obliczu zarzutów, że jeden ze statków zignorował zatonięcie pontonu z uchodźcami. W wyniku zdarzenia zginęło kilkadziesiąt osób.

Amerykańscy żołnierze patrzyli jak tonie łódź uchodźców. Nie pomogli, zginęło 76 osób
(Wikipedia)

Ludzie, którzy przeżyli katastrofę twierdzą, że Amerykanie odmówili im pomocy. Sugerują, że żołnierze mogliby ocalić tonących, gdyby zareagowali wcześniej.

*Statek marynarki USA uratował 42 osoby, gdy łódź zatonęła. * Ci, którzy przeżyli, twierdzili jednak, że 76 zgonów można było uniknąć.

Widzieliśmy ten statek i amerykańską flagę, nie był daleko. Gdyby nas uratowali, gdy jeszcze bylibyśmy na pokładzie, te 76 osób by żyło - powiedział jeden z ocalałych.

*Mała łódź płynęła z Libii ze 118 migrantami na pokładzie. * Gdy zobaczyli amerykański statek, przez godzinę próbowali zwrócić na siebie uwagę, ale załoga ich ignorowała - podaje Newsweek.

Żołnierze zaprzeczają, że byli blisko łodzi. Twierdzą, że zobaczyli łódkę po raz pierwszy, gdy już się wywróciła i ruszyli tonącym migrantom na pomoc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Żyją w strachu, mieszkają w obozie dla uchodźców. Młodzi piłkarze z Palestyny odwiedzili Polskę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić